Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.4 tdi stylance mi?? grande punto 1.3 multijet dynamıc mi??

ibiza2007

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bi türlü karar veremiyorum biraz kararsızım galiba ibizayı beğeniyorum ama yinede başka araçlarada bakmak istiyorum,
sizce hangi araçlara bakabilirim dizel olarak 23.000 tl bütcem var :(
ibiza ,punto,megane,accent era,clio,fiesta ?????????yada sizin önerecekleriniz??????????*

ben olsam ibiza ve fiesta lara bakardım hyundai ve fiatın sağlamlığından ve kullanılan parça kalitelerinden şüpheliyim insana pek güven vermiyor 2 3 kez teknik gezilerde hyundai fabrikasını ziyaret etme şansım olmuştu üretim hattını da gezdik ama dediğim gibi pek sağlam gelmedi :) renaultlarında iç tasarımı hiç estetik gözükmüyor yada en azından bana hitap etmiyor. bence ya fiesta ya ibiza :eek:key:

fiesta ve ibiza arasında git gel yaşardım ama fiesta alırdım diye düşünüyorum..

fiesta daha çok sirket aracı olarak kullanılıyo ibizalar daha spor geliyo bana ve daha donanımlı

23 000'e temiz yeni kasa bulamazsın ama çok temiz kazasız belsaız bi ibiza alabilirsin fakat fiat'ın parça konusunda hiç sıkıntı yaşamzsın karar senin bence ibiza

benimkini satıyorum düşünürsen
cupra tamponlar
yol bilgisayarı hız sabitleyici ısıtmalı aynalar
2005 model 121 binde
1.9 tdi sport
130 bg
310 nm tork

Eski bir fiesta 1.6 tdci kullanıcısıtım (1.6 ya dikkat:eek:key:) 1.4 fiestada şirketimizde var bolca kullandım kendi arabama binince audiye bindim sanıyordum:) 1.4 68 hp motor gerçektende çok zayıf. 1.6 tdci yeni kasa ikinci elde ise 35.5 dan başlıyor ben doda 34.5 dan verdim hesap et... eski kasa 90 hp ise 25 gibi bulunabiliyor şahsen motor olarak tavsiye ederim, 95 hp fiesta şu an kullandığım tsi yye 60-160 arası her türlü kafa tutardı bunu da yarı yarıya yakıt yakarak yapardı. Ama güvenlik olarak tavsiye etmiyorum. Güvenlik paketli araç bulamassın, yani ne tcs ne esp yok. Bu da o küçük kasada benimde yaşadığım virajlarda savrulma, hızlandığın gibi duramama gibi bir problemi yaşatacaktır.Sadece önlerde disk :( iki adetde hava yastığı
ama kasa sağlam ön arka tamponlar kaya misali.PUNTO 1.3 ü kiralık olarak kullandım. 1.4 fiestadan daha iyi olduğunu düşünüyorum.İlk hızlanması biraz yavaş gibi ama daha sonra yüksek hızlara çizgiden sapmadan gayet güzel çıkıyor .Güvenlik donanımı benzinli gibiyse, esp, 6 hava yastığı olması lazım .Performans isteniyorsa tabiki 1.9 ibiza, Ekonomi ve sakin kullanımda kullandığım araçların içinde en iyisi fiesta...

ben 2007 model ve üstü düşünüyorum ama size bi kaç soru sorayım
1.9 tdi da 3 silindirmi? yakıtı 1.4 tdi a göre nasıl ?

uğraş abi sağol tecrübelerini paylaştığın için ben 1.4 tdi 2007-2008 model ibiza düşünüyorum yani ilk baştan beri aklımda o var en çok onu araştırdım buraya üye olmamın sebebide o zaten ama kullanıcılarında fikrini almak istiyorum aldıktan sonra keşke demek istemiyorum bu konudada yardımcı olursan sevinirim

1.9 ...4 silindir
sesi nerdeyse yok gibi..
yakıt..şehir içi 6-7 kullanıma bağlı..
şehir dışı 120 km hızla 5.1
90-100 km hızla 4-4,5 oluyor
6 ileri
tek kapı

Geri
Üst Alt