Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.4 rfrnc 2015 model fren sesi

63ibiza

Kayıtlı Üye
arkadaslar son günlerde aracımın fren sesi bayagı arttı 3000 km de arac yokuş aşağı dururken freni yavaş yavaş bıraktığımda 2 metal bir birine sürter gibi acaip bi ses geliyor iŞin enteresan kısmı şahinde bile ben bu sesi duymadım :) servise götürdüğümde bahsettim 4 teker bakımını yaptık dediler ama halen ses devam ediyor yardım ve önerilerinizi bekliyorum ..

disk ile koruma sacı arasına taş girdiğinden o sesi yapıyor... geri vitesle sert kalkış yapın taşı atar bilginiz olsun @63ibiza

Aynen böyle bir ses geliyor bende 1.2 tsi 2015 ibiza var özellikle geri gelirken frene hafif bastığımda baya bi gıcırtı çıkıyor onceden servise goturmustum bisey yok hersey normal dediler

bence bu kronik bir vaka servise daha leb dedim leblebi dedi yokuş kalkış desteğinden kaynaklı dediler bilmem ne dediler dedim bunu satıp şahin alalım o zaman mal gibi bakdı susdu

Duyduğunuz sesi balata eşit aşınmadıysa da yapıyor yada toz tabakası oluşmuş olabilir balata temizleme spreyleri ile bir temizleyin eğer geçmese diskte çizilme oluşmuş mu onu kontrol edin hepsini yaptınız hala ses varsa diskler sıcak iken soğuk yıkama suyu tutulmuş olma olasılığı var
Bunların hiçbiri işe yaramazsa satıp leon alın ;-)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaslar son günlerde aracımın fren sesi bayagı arttı 3000 km de arac yokuş aşağı dururken freni yavaş yavaş bıraktığımda 2 metal bir birine sürter gibi acaip bi ses geliyor iŞin enteresan kısmı şahinde bile ben bu sesi duymadım :) servise götürdüğümde bahsettim 4 teker bakımını yaptık dediler ama halen ses devam ediyor yardım ve önerilerinizi bekliyorum ..
fren diskini ve balataları dağıt sonra gene toplattır ustana bakalım yapacakmı

fren diskini ve balataları dağıt sonra gene toplattır ustana bakalım yapacakmı
Urfa da usta mi varki :)) serviste kiler bile ayni
[doublepost=1463691041,1463690670][/doublepost]
Duyduğunuz sesi balata eşit aşınmadıysa da yapıyor yada toz tabakası oluşmuş olabilir balata temizleme spreyleri ile bir temizleyin eğer geçmese diskte çizilme oluşmuş mu onu kontrol edin hepsini yaptınız hala ses varsa diskler sıcak iken soğuk yıkama suyu tutulmuş olma olasılığı var
Bunların hiçbiri işe yaramazsa satıp leon alın ;-)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanirim en son ki çözüm yoluna gideceğim yok mu leon la takas eden

Benimkinde de ses vardı. Daha doğrusu fren çok sesliydi. Zamanla geçti.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı ses bnm ibizamda da var yay gicirtisi gibi ama servise gotirmedim 15000 bakımında soylicem ama kronik bisey bencede

Geri
Üst Alt