Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 1.4 LPG

Mertkan

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar teknik ve lpg kısmına baktım ama bulamadım.Aracıma lpg yaptırmayı düşünüyorum fakat bildiğim kadarıyla araç garanti dışı kalacak.Geçen Gün de bir arkadaşım mantıklı birşey söyledi.Lpg yaptırırsan bence sadece motor garanti dışı kalır dedi.Bencede gayet mantıklı.Bu konuda lpg'ye geçen arkadaşlar ne diyor?Ayrıca garanti dışı kalmamasını sağlama şansımız var mı?

Forumda bazı konularda okuduğum kadarıyla, garanti dışı LPG uygulaması ile motor garantiniz sona erer fakat diğer mekanik garantileri devam eder. Örneğin, Garanti dışı Xenon far taktırdığınızda ise elektrik aksamına dayalı garanti, kapsam dışı kalır.

Bazı marka araçlarda garanti bozulmadan yapılabiliyor... Tabi belirli LPG markalarına müsade var.. Bildiğim kadarıyla reno, dacia, honda müsade ediyor. LPG montajı yetkili servis üzerinden takılıyor, biraz tuzlu oluyor yani.. Seatın böyle uygulaması olsa duyardık, ama isterseniz arayın sorun seatı..

Ve bence asıl önemlisi yerinizde olsam aracın garantisi bitmeden böyle şeylerle uğraşmam.. Aracınız zaten 1.4 motor.. Yeni araçlarda garanti riske atılacak bişey değil bence.. Forumda birkaç örnek var.. Adam arabayı yeni alıyor da 3-5 ay içinde motorda bir sürü parça değiştiriliyor vs..

kişisel fikrim uzak durun..

ayrıca konu "LPG Dönüşüm Sistemleri" başlığına taşınsa daha güzel olur..saygılar

selam mertkan ben 1.4 referenceye garantisinin bitmesine 1 sene kala mtm marka üst sınıf kit taktırtım. hiç mi hiç şikayetim yok müthiş uyumlu.garanti konusuna gelince şanzıman sıkıntı yaptı diyelim garantin dewam eder,kapı açma kolu kırıldı dewam eder motorla ilgili sıkıntın olursa bunu gaza bağlarlar ama buda zor bi ihtimal.Bu arabalar çok yakıyo malum alman arabası.

ben 2011 model ibiza style aracıma brc my11 taktırdım servis sadece yakıt kısmının garanti dışşında kaldığını söyledi. zaten brc taktırdığım yer eger lpg den kaynaklı bir arıza olursa biz karşılıyoruz dediler... brc den de gayet memnunum çok şükür km de 20 ila 21 kr arası yakıyor.

Geri
Üst Alt