Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 1.2 TSI Tekleme sorunu

Ne yazıkki ilk arızalarda garanti kapsamında olduğu için onarımlar yapılmıştı ancak garanti süresi dolduğundan kendim halletmem gerekiyor. İki enjektörü değiştirmişti. İlk yapılan müdahalelerin bilinçli olduğunu düşünmüyorum. net teşhis olmadığı için deneme yapıldı gibi geliyor. Arıza dün yine takrar etmiş. Eşim kullanırken, araç yolda çekişten düşüp teklemeye başlamış. Bir süre kenara çekip stop-start yapımş ancak değişen birşey olmayınca eve kadar tekler halde ulaşmış. 3-4 saat beklemeden sonra araç normal çalışmış.
Yakıt sistemi ile ilgili olabilir mi, sistemi temizletmek işe yarar mı acaba?

Ne yazıkki ilk arızalarda garanti kapsamında olduğu için onarımlar yapılmıştı ancak garanti süresi dolduğundan kendim halletmem gerekiyor. İki enjektörü değiştirmişti. İlk yapılan müdahalelerin bilinçli olduğunu düşünmüyorum. net teşhis olmadığı için deneme yapıldı gibi geliyor. Arıza dün yine takrar etmiş. Eşim kullanırken, araç yolda çekişten düşüp teklemeye başlamış. Bir süre kenara çekip stop-start yapımş ancak değişen birşey olmayınca eve kadar tekler halde ulaşmış. 3-4 saat beklemeden sonra araç normal çalışmış.
Yakıt sistemi ile ilgili olabilir mi, sistemi temizletmek işe yarar mı acaba?

aracını ist.getirme olanağı varmı?Merkez oto da ismail usta nın görmesinde fayda var.çok güvenirim ona.

benzin pompasından kaynaklanıyor da olablilir yeterli basıncı sağlayamıyorsa bir ihtimal (az benzinle geziliyorsa genelde bu tip durumlar olabiliyor arkadaşın megane ında olmuştu bir kere ,geç çalışmada yapabiliyordu aynı zaman da onun aracında , ama bir ihtimal )

Bu bilgiler çok yararlı oldu teşekkürler. En azından ustaya götürdüğümde, bu alternatifleri de test etmesi için bir listem oluştu. Umarım güzel bir sonuç alırım. Sonucu da burada paylaşırım.
benzin pompasından kaynaklanıyor da olablilir yeterli basıncı sağlayamıyorsa bir ihtimal (az benzinle geziliyorsa genelde bu tip durumlar olabiliyor arkadaşın megane ında olmuştu bir kere ,geç çalışmada yapabiliyordu aynı zaman da onun aracında , ama bir ihtimal )

bende merak ediyorum neden olduğunu en yakın zamanda sorunun çözülmesi dileği ile , haberdar ederseniz sevinirim neden olduğunu :)

Merhaba,

Yaklaşık 3 hafta önce araç serviste gözetim altına alındı. Doğuş merkez servisi ile koordineli olarak kontroller yapıldı. Sonuç olarak yazılım ile ilgili sorun olduğu düşünülerek yeni bir yazılım yüklemesi yapıldı. Ayrıca 4 buji de değiştirildi. 3 hafta boyunca sorun tekrarlamadı. Ancak henüz olay bitti demek için erken bence. Zira bir önceki işlemde İki ay herhangi bir sorun olmamıştı. Benden sonra benzer bir sıkıntı yaşayan kişiye de aynı yazılım güncellemesinin yapılıp sorunun giderildiğini de söylediler.

Her araçta oluşmayan bu özel problem için benzer sıkıntıyı yaşayanlara yardımcı olur umarım. Tekrardan tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt