Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.2 TSI Reference Fotolar ve İzlenimlerim.

TOZ

Kayıtlı Üye
En sonunda dün aracıma kavuştum. İstanbul'dan aldığım aracı teslim alıp Ankara'ya getirdim. Ortalama yaptığım 450 km boyunca izlenimlerimi de sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle DSG konusuna değinmek istiyorum. Bundan önce hep manuel araç kullandım. Ne yalan söylim eğer 1.2 TSI'da manuel seçeneği olsaydı da manuel alıcaktım. Ancak bu çok büyük bir hataymış. Yaptığım yol boyunca sol ayağımı sadece destek olarak kullandım. Gerçekten büyük bir keyif ve kolaylık. Trafikte vites yüksek kaldığı zaman affalıyor ancak ben çok da rahatsız olmadım bu konuda. Zira manuel tepkisi de hemen hemen aynı.

Doğuş Oto maslak'ın hemen yan tarafında Shell istasyonu vardı orda doldurdum depomu. Ankara'da evin önüne geldiğimde hala daha yarım depo duruyordu.(100-110 civarı gittim çoğunlukla D7) Gerçi yarım depodan biraz daha fazla harcamışımdır diye düşünüyorum. Bu da ortalama 80 milyon civarı bir benzin yapar ki bence gayet makul ilk depo için.

TSI motor kesinlikle büyük bir nimet. Ailemde bizim veya diğer akrabaların kullandığım araçlarının çoğu 1.6. Bu araçlarda alışmış olduğum sol şeride geçtiğim zaman arabanın toplamasını hesaplama olayı Seat'ta yok. Sürekli kendimi sola atıp azcık dokundum gaza ve hemen vites kendini ileri attı.

Konfor olarak da beklentilerimi karşıladı doğrusu. Zaten öyle aman aman RNS olsun USB girişi olsun vs. tarzında bi isteğim olmadığından dolayı benim için yeterli.

2 sorum var yanlız. Çakmaklığa İphone'u şarj etmesi için taksam Aux girişine de telefonu üstten bağlasam hem şarj edip hem de telefondan istediğim şarkıları çalabilir miyim?

Diğer sorum ise, oturduğum yer birazcık dağ başı :) El freninin donması gibi sıkıntılar oluşabiliyor bazen. Aracın lastiğini kaldırıma dayadım ve P'de duruyor el freni çekili değil. Bunun bir sakıncası var mı?

Maşallah'ları eksik etmeyelim lütfen çünkü bir de kırmızı araç çok dikkat çekiyor :)

49080057.jpg

48597245.jpg

30183309.jpg

39001243.jpg

Ekli dosyalar

• 49080057.jpg
    49080057.jpg
    11.7 KB · Görüntüleme: 39
  • 48597245.jpg
    48597245.jpg
    18.1 KB · Görüntüleme: 36
  • 30183309.jpg
    30183309.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 37
  • 39001243.jpg
    39001243.jpg
    12.7 KB · Görüntüleme: 31
maşallah, hayırlı olsun rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin :seat

Maşallah Allah Hayırlı Etsin teklerin düz bassın..

Yorumlarını okuyunca senin adına çok sevindim.. iphone olayı senin dediğin gibi biraz zor zira aparat gerekiyor onun için evet şarkıları dinleyebilirsin belki ama çakmaklıktan şarj etme telefona yazık.. Birde 80 TL lik Benzinlemi geldin ankaraya benmi yanlış anladım km olarak ne kadar tam? Ayrıca karsta bile el frenim donmamıştı (-30 derecede) fakat içim rahat etsin diyosan p konumuda düzlük bi yerde gayet işini görür ama yokuşsa (eğimin ne tarafa olduğu farketmez) kesinlikle tavsiye etmem az da olsa çekili bırakın..

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun ağız tadıyla binmek nasip etsin allah:)

hayırlı olsun kazasız belasız binmeyi nasip etsin allah güle güle kullan masallahhhh:ferrari

maşallah, hayırlı olsun rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin :seat

hayırlı olsun kazasız belasız binmeyi nasip etsin allah güle güle kullan masallahhhh:ferrari

Hayırlı uğurlu olsun aracın...Maaşallah

Teşekkürler sağolun.

Maşallah Allah Hayırlı Etsin teklerin düz bassın..

Yorumlarını okuyunca senin adına çok sevindim.. iphone olayı senin dediğin gibi biraz zor zira aparat gerekiyor onun için evet şarkıları dinleyebilirsin belki ama çakmaklıktan şarj etme telefona yazık.. Birde 80 TL lik Benzinlemi geldin ankaraya benmi yanlış anladım km olarak ne kadar tam? Ayrıca karsta bile el frenim donmamıştı (-30 derecede) fakat içim rahat etsin diyosan p konumuda düzlük bi yerde gayet işini görür ama yokuşsa (eğimin ne tarafa olduğu farketmez) kesinlikle tavsiye etmem az da olsa çekili bırakın..

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun ağız tadıyla binmek nasip etsin allah:)

155 liraya doldu depom. Çıkmadan 7 lt civarı koymuşlardı depoya 33 küsür lt benzin aldı. Ankara'ya geldiğimde yarım depo işareti yanıyordu ve sanırım göstergede her bir bölüm 5lt. ben 23 lt civarı bişe yaktığımı düşünüyorum. Çünkü baya önce sönmüştü 4 bölümü (20 lt) ışığı. 23 lt de ortalama 80 lira civarı yapar sanırım? Hesaplamalarımda bir yanlışlık yoksa tabi. Tam olarak foto çekip akşam yükleyebilirim.

Cevap için teşekkür ederim az da olsa çekim o zaman. Teşekkürler tekrar.

Teşekkürler sağolun.

155 liraya doldu depom. Çıkmadan 7 lt civarı koymuşlardı depoya 33 küsür lt benzin aldı. Ankara'ya geldiğimde yarım depo işareti yanıyordu ve sanırım göstergede her bir bölüm 5lt. ben 23 lt civarı bişe yaktığımı düşünüyorum. Çünkü baya önce sönmüştü 4 bölümü (20 lt) ışığı. 23 lt de ortalama 80 lira civarı yapar sanırım? Hesaplamalarımda bir yanlışlık yoksa tabi. Tam olarak foto çekip akşam yükleyebilirim.

Cevap için teşekkür ederim az da olsa çekim o zaman. Teşekkürler tekrar.

Benzinin Litresi en iyi ihtimalle 4.60 desek 23 *4,60= 105 TL yapar bu bile inanılmaz ekonomik olur 460 km yol için zira km de 230 kuruşa getirmişsiniz demektir aracı ankaraya umarım hep böyle ekonomik kullanırsınız:)

aracınız hayırlı uğurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin kırmızılar çoğalıyor beyazın hakimiyetine son verecek gibi

maşallah Allah kaza bela vermesin ama benzin değerleri gayet güzel

Hayırlı ugurlu olsun aracın güzel günlerde kullanman dilegimle bu arada dsg candır bir kullandın mı birdaha bırakamazsın:D

sana tavsiyem P aldıktan sonra frenden ayagını yavaş yavaş çek bir anda yüklenmesin hani tatlı bir boşlugu varya sorun olmaz bu şekilde bırakman kışın el freni çekmesende dik yokuşlarda el frenini kullan ama:eek:key:

Geri
Üst Alt