Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza 1.2 TSI dsg copa plus kış lastiği

sedatcans

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar

Konu başlıklarını bir taradım ama bulamadım. ibiza copa plus aracım için kış lastiği bulamıyorum.

215/45/16 ebatları orjinal lastiklerin. Firmalarda bulamadılar bu boyutlarda. 205/45/16 bulamaya çalışın dedi servis(doğuş). 205/50/16 da olur dedi lastikçim ama 50 yüksek gelir dedi doğuştaki servis yetkilisi. Önerisi olanlar veya tanıdık lastikçisi olanlar vaarsa yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar

Konu başlıklarını bir taradım ama bulamadım. ibiza copa plus aracım için kış lastiği bulamıyorum.

215/45/16 ebatları orjinal lastiklerin. Firmalarda bulamadılar bu boyutlarda. 205/45/16 bulamaya çalışın dedi servis(doğuş). 205/50/16 da olur dedi lastikçim ama 50 yüksek gelir dedi doğuştaki servis yetkilisi. Önerisi olanlar veya tanıdık lastikçisi olanlar vaarsa yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler
öncelikle kendinizi üyelerimiz bölümünden tanıtan bi konu acarmısınız :eek:key:

Daha önce tanıttım kendimi diye hatırlıyorum ama :D Tanıtmamışım. Selamlar herkese yazdım tanıttım :D

Orjina leon ebatı 205/55/16 olması gerek. 215/45/16 ilk defa leonda duyuyorum. Başka markanın aynı ebatına bakın. Yada tavsiyem her leonda olan ebat 205/55/16 takmanız. Onun haricinde eğer 205/45/16 takarsanız 4mm aşağı, 205/50/16 takarsanız 6mm yukarı çıkar aracınız. Ortada belirtilen 40-45-50 gibi değerler yanak içindir ve tabanın yüzdesini belirtir. 205*45/100 demektir 205/45 ebatı.

205/50 takarsanız dönüş çapı artar. Hissedilmeyecek derecede yavaşlar ve fazla yakar o kadar. Hissetmezsiniz bile. Ayrıca yanak arttığı için konforda artar. Sıkıntı olmaz :)

Lastik ölçüsü çaptaki farkın %3'ünden az olması önerilir. Sizin takmak istediğiniz ebat %1,5 fark yaratıyor, yani kabul edilebilir sınırlarda. Bununla ilgili sitelere bakabilirsiniz.
Örneğin: Lastik NET - Oto Lastik & 4x4 Lastik | Off - Road Lastikleri | BF Goodrich - Insa Turbo - Mickey Thompson - Federal - Cooper - Maxxis - Carlisle ... | En kaliteli rnler en uygun fiyatlarla...|Lastik Hesap Modl

Kış lastiğinin dar olması karda avantaj sağlar, lastiğin dişlerinin daha iyi tutunmasını da sağlar, ayrıca yanak yüksek olacağından konfor artar, yol sesi azalır..

Yazıkki yazlık lastiklerle geziyorum. kışlık 215 45 r16 yok. Bayide yok, stokta yok Doğuşta yok Seatta yok.. yok

Geri
Üst Alt