Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.2 tsi chip tuning ile %30 güç artışı alınıyormuş?

ibiza 1.4 85hp benzinli de nekadar artış olur chip tuning ile ? yada olurmu böle bişi :D

Atmosferik motorda, yazılım ile atılan taş, ürkütülen kuşa değmez. Ayrıca, dynoda +25 Ps verdiği ölçülmüş (Focus tdci) ile benim standart tdci da denem yaptık, 0-100km/h hızlanmasını obd ye bağlı cihazın verileri ile karşılaştırdık, sonuç aynı çıktı. Yani dyno onaylı beygir bile bazı hızlanma değerlerini değiştirmeyebiliyor. Önemli olan güç eğrisinin aldığı şekildir.

Atmosferik motorda, yazılım ile atılan taş, ürkütülen kuşa değmez. Ayrıca, dynoda +25 Ps verdiği ölçülmüş (Focus tdci) ile benim standart tdci da denem yaptık, 0-100km/h hızlanmasını obd ye bağlı cihazın verileri ile karşılaştırdık, sonuç aynı çıktı. Yani dyno onaylı beygir bile bazı hızlanma değerlerini değiştirmeyebiliyor. Önemli olan güç eğrisinin aldığı şekildir.
25 hp ciddi bir rakam ama stabil bir egride sonuc cok farkli olur

ibiza 1.4 85hp benzinli de nekadar artış olur chip tuning ile ? yada olurmu böle bişi :D

atmasforıkte yazılım egsoz fıltre ıle alıp alıcagın en fazla 10-12bg arasında oluyor.baktıgın zaman kulaga ne kadar az gelıyor olsada farkı hıssedebılıyorsun.he tabı turbo arabanın sana verdıgı tepkıyı atmosferık araba veremez torkunun dusuk olmasından dolayı.degermı degmez mı kısmı senın azmıne kalmıstır.benım eskı arabamda wimmer-rst yazılım,sadece son susturucu degıstım,fk acık fıltre vardı ustunde stock 105hp 148nm 16V leondan 118bg 163nm almıstım.stock b 16v leonla arasında 3 boy flan fark vardı.Tabı altında b vr6 olur yada vtec flan o zaman ısın rengı daha degısık olur

Yakıt sistemi ellenmiş miydi? Yazılım öncesi güç ölçüldü mü?

hayır hıc bsy ellenmedı,zaten egzantrık flan olmadıgı surece gerek de yok.stock verısını bılmıyorum ne yazıkkı ama daha onceden yapılmıs b mk4 16v golf de aynı degerlerı vermıstı,bcb motor kodluydu o da .zaten utkunun eskı leonu ıle denedıgımızde farkı ıyıce gormustum.

Eski bir bilgim doğrulanıyor sanırım; Vw ler Türkiye ye gelirken , yazılımsal olarak farklı geliyor deniyordu, enjektör garantileri fazla can yakmasın diye.

Enejktörleri korumak adına, birkaç verisi kısılıyor anlamında.

turkıye gelen bazı arabalar kısık gelıyor o kısım dogru,mısal 8p s3 avrupada 265bg burada 255bg,1.9 tdi 105 lıkler avrupada 115bg seklınde ama bunları genelde ulkeler arasında ıklım sartlarından dolayı yapıyorlar.ben kac duty ıle calıstıgını bılmedıgımden o donemde enjektorlerı egzantrık sonrasında 1.8 yada 1.8t enjektorlerı ıle degıstırmeyı dusunuyordum %100 e yakın olmaması adına.Fpr de takmak aynı gorevı yapar tabıkı 1.8 enjektoru daha havalı gelıyor kulaga :)

Geri
Üst Alt