Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.2 tsi 105 hp dsg copa plus aracı yeni aldım sorularım var deneyimli üyelere

Rica ederim dostum yardımcı olabildiysem ne mutlu (= Tek kapı işini dert etme 4 kapı daha ergonomik, tek kapı olunca arkaya binenler koltuğa, küllüğe falan basıyor dana gibi, sinir oluyorum.. Tüp taktırmayı düşünmedim, ideolojik olarak tüpe karşıyım zaten :D Gerçi yeni nesil tüpler aracın ne gidişini ne de motor ömrünü etkilemiyormuş diyorlar.. Yine de şahsen gözlemlemediğim için net bir şey söyleyemem.. Önceki emektar 98'Corsa 10 litre yaktığı için şimdi ortalama 7-8 litre bana cennet gibi geliyor.. Uzun yol yapınca ortalama 6'ya kadar düşüyor.. Henüz şehirlerarası yol yapmadım ama 90'la İstanbul'a kaptırsam tahminimce 5 litreye kadar düşecektir yakıt tüketimi -ki fabrika verisi 4.5 litre (Bolu tarafı 5'e çıkartır diye düşünüyorum) Ha o yol 90'la giderek bitmez o da ayrı mesele :D

Şehir içinde ise dediğin gibi "adam gibi" sürersen yine 6.5-7 litre ortalama yakalayabilirsin.. İstanbul'da olduğunu düşünürsek 7-7.5 desek daha isabetli olur diye düşünüyorum.. Hoş Ankara'nın İstanbul'dan pek bi farkı kalmadı ya.. Bir köprümüz eksik.. Ama arada sırada hakkını verecen arabanın tabi yoksa ayıp olur :D Yine de "redline" denilen 6.000 devir sınırını ve turboyu aşırı miktarlarda zorlamadan kullanırsan (yani pedalı köklemezsen) hem tüketimi düşük tutmuş hem de motorunu korumuş olursun.. "S" modu ve Tiptronik seçenekleri cezbedici tabi, arada ben de canavarı salıyorum ama bir şeyden vazgeçmeden bir diğerini elde edemiyorsun ne yazık ki.. Yol bilgisayarında o 49,9lt/h yazısını görünce benim de içim acıyor :D

önce hayırlı olsun yeni ibizan Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin diyelim.aramıza da hoşgeldin.ben de senin gibi hız olayına dayanamıyorum.her seferinde yavaş kullanacam diye kendime söz veriyorum ama hiç farkına varmadan 140 larda gezdiğimi görüyorum.tabi ışıklarda yapılan gizli yarışlara da hiç dayanamıyorum.hasılı kelam aynı kafayız.önce insanlar neye ihtiyacı olduğunu, ne kadar mali durumu olduğunu ve neyi istediğini iyi bilmeli. ibiza spor atik ve ekonomi ağırlıklı pahalı olmayan bir araç.ona göre de tabi malzemesi olmak zorunda.artıları da var eksileri de.sonuçta genel olarak makul fiyata tsi motoru dsg şanzımanla kullanma zevki ile vergisi düşük yakışıklı bi spor araç aldık bizler.sakin kullanımda 5000 km den sonra değerler baya düşecektir.şehiriçi 6-7lt arası uzun yol 4,5-5,5 arası olur.bundan az yakan bu performansta bu fiyata tiptronik baska bir marka var mıdır ben bulamadım.ibizaya en yakın malzeme kalitesi olarak 1.2 tsi dsg vw golf bu şartlarda seni keser o da türkiyede şu an yok.onun da fiyatı artı 15-20 bin TLcik oynar.aldığın araba o fiyata en iyi arabadır.eğer uzun süre kullanma niyetinde isen ilk beş bin s modunda fazla asılma rodaj olayı.7-8000 km de yağını değiştir 15bini bekleme.tsi motor yeni iken yağı çok hızlı deforme eder.ben 7500 de değiştirdim yağ simsiyahtı zift gibi. şu an 12000 de.geçen ay ilk periyodik bakımda o da değişti.tekrar hayırlı olsun

Geri
Üst Alt