Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibıza Yağ eksiltme sorunu 1.2 TSI 2015

ibiş

Kayıtlı Üye
Merhaba, ilk kez konu açıyorum yanlış açtıysam kusura bakmayın şimdiden. 2015 1.2 tsı ibiza aracım var 43 bınde . Araçım her bakım zamanına 1, 1 bucuk ay kala yağ eksilteme uyarı alıyor. Yağ servisi yaklaştı uyarısı değil yağ sevıyesinde azalma uyarısı. yani aracım yağ eksiltiyor. bu normal bir durum değil gibi geliyor başka arkadaşlarda da oldu mu ?

30000 bakımına yaklaşınca benim aracımda da yapmıştı. Servisi aradığımda "ibizalarda normal bir durum bu, bakıma kadar yarım litre yağ ekleyin idare eder demişlerdi". hatta konu hakkında 3 farklı yetkili servisten aynı cevabı aldım. Bakım da yaklaştığı için bakım yaptırdım bende . O ara yağ komple değişti zaten.

Aynı araca sahibim. Sıfır km aldım. 10 bin km de bir yağ ikaz ışığı yanıyor ancak ben o km de bakıma götürdüğüm için hiç üzerine ekleme yapmadım. Eksiltiyor yani. Bence erken yağ değişimi yapın

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende servisle konuştuğumda aynı cevabı aldım normal dedi devirli kullanıyorsan ondan dolayı da erken yapar dedi ama normalde yağ hiç eksilmez bakım zamanı yağ değişim yapılır . genel ve kabullenilmiş bir sorun anladığım kadarıyla bakımı her zaman bir ay öncesinden yaptırmak gerekecek galiba artık.

Bende servisle konuştuğumda aynı cevabı aldım normal dedi devirli kullanıyorsan ondan dolayı da erken yapar dedi ama normalde yağ hiç eksilmez bakım zamanı yağ değişim yapılır . genel ve kabullenilmiş bir sorun anladığım kadarıyla bakımı her zaman bir ay öncesinden yaptırmak gerekecek galiba artık.

Devirden de farkeder ama ben mesela aracı devirli hiçbir zaman kullanmadım. Hız yapan biri de değilim. Hatta motor tam sıcaklığa ulaşmadan gaza asılmam vs. Buna rağmen benim aracımda da yaptı.
Hatta bakım yapıldı ve 1000 km sonra gelin, aracınız ne kadar yağ yakıyor onu ölçeceğiz dediler. Gittim ve yağı tekrar komple boşaltıp bilgisayara bağladılar. Tekrar doldurup bilgisayara bağladılar falan. Sonuç : 1000 km de 80-90 gr yağ eksilme görünüyordu ve bilgisayarda kullandıkları programda normal değer aralığında yazıyordu. Yani normalde yağ hiç eksilmez gibi bir durum söz konusu değil.

Devirden de farkeder ama ben mesela aracı devirli hiçbir zaman kullanmadım. Hız yapan biri de değilim. Hatta motor tam sıcaklığa ulaşmadan gaza asılmam vs. Buna rağmen benim aracımda da yaptı.
Hatta bakım yapıldı ve 1000 km sonra gelin, aracınız ne kadar yağ yakıyor onu ölçeceğiz dediler. Gittim ve yağı tekrar komple boşaltıp bilgisayara bağladılar. Tekrar doldurup bilgisayara bağladılar falan. Sonuç : 1000 km de 80-90 gr yağ eksilme görünüyordu ve bilgisayarda kullandıkları programda normal değer aralığında yazıyordu. Yani normalde yağ hiç eksilmez gibi bir durum söz konusu değil.

Teşekkürler bende şikayet oluşturmuştum. yağ testine gönderecektim demek ki normal diyip göndericekler bunu da öğrenmiş oldum. teşekkürler.

Yağ ısındığı için eksilme yapıyor yüksek basınç ve sıcaklık buharlaşma yaptığı için borularda kayıp oluyor dolum ağzından sızma yapıyor vb durumlar var o yüzden 0.5lt yağ yakması normaldir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yağ ısındığı için eksilme yapıyor yüksek basınç ve sıcaklık buharlaşma yaptığı için borularda kayıp oluyor dolum ağzından sızma yapıyor vb durumlar var o yüzden 0.5lt yağ yakması normaldir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Esasında açıklama farklı bir mühendislik detayında gizli. Ekliyorum.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğuş oto ya götürdüm usta baktı yağ akıtmıyor. 250 -500 ml arası tsi larda yağ eksiltme normal denildi. Bilginize.

Geri
Üst Alt