Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibıza 1.4 Style daki bazı sorunlar

kerem

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar

Aracım 1.4 Style 2011 Ibıza. Aracımı şubat 2011 de teslim aldım, şu an 9000 km de. Bazı teknik sorunlarım var ancak daha henüz hiç servise gidemedim.

Sıcak yaz günlerinde klima açıkken ve yolda trafik varsa eğer, dur kalklarda sanki klimanın pervanesinden veya komprsöründen tam emin olmamamla birlikte (öyle tahmin ediyorum) sanki bir pervanenin bir şeye sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. klimayı o an kapattığımda ses gidiyor ancak anında açmamla birlikte sanki bi pervane yavaşça dönmeye başlayıp yine bir şeylere sürtüyormuş gibi bir ses gelmeye başlıyor ve bu ses motorun devri ile doğru orantılı olarak geliyor. rölantide gaza bastıkça ses artıyor, gazdan çekince azalıyor. ancak yol açılıp, trafik bittiğinde motor rahatlamaya başlayınca ses gidiyor. böyle bir sorun yaşayan varmıdır? ne olabilir?

Ayrıca arabanın fren performansını hiç beğenmiyorum. ani frenajlarda veya panik frenlerde güven vermiyor. Fren diskleri olması gerekenden ufak gibi geliyor bana. aynı sınıftaki fiesta, punto, polo vb. arabaların diskleri daha büyük bu da fren performansını en fazla etkileyen unsur. En azından ablamın 2011 fiesta dizel arabsını sürdüğümde frenleri daha bir güven veriyor.

Aracı aldığımda üzerinde orjinal fabula 16 inch jantlarıyla birlikte aldım. lastik ebatlarım 215 45R16. kasislerde, hafif çukurlarda hem süspansiyonun sert olması hemde lastiklerin büyük olmasından dolayı oldukça rahatsız bir iç mekana sahibim. bu kötü durumu daha iyi hale getirmek için ne tavsiye edersiniz?

Aracın hep eksi yönlerinden bahsettim. ama aracımdan yinede çok memnunum. yol tutuşu oldukça harika, polo,fiesta gibi araçların 60-70 km / h hızla giremediği virajlara 80-90 km ile rahatça girip çıkabiliyorum. vites geçişleri çok rahat. iç mekan kalitesi vasat seviyede ama bu sınıftaki her araçta olan bir durum o yüzden de yadırgamıyorum.

Herkese iyi forumlar.

klimadan gelen ses için servise göster derim...

ama fren ve konfor konusunda pek bişi diyemicem bnm jant 15 brigestone vardı su anda 17 taktım fazla kulanma fırsatım olmadı daha cok yeni ama süspansiyonumuz sert o kesin jant ebatı büyüdükce de rahatsızlık artıcak üstelik yay takcam ben :D

rahatlıgı sen düşün =)

Geri
Üst Alt