Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Işık sorunu

hocam akıl verme gibi olmasın ama biz bize fikir jimnastiği yapalım.
birincisi : bu soket vites kutusunun içinde ise, nasıl olurda dışarıdan sert bir darbe ile bu kırılır?
hadi kırıldı diyelim, içerideki soketi kıracak şekilde olan sert bir darbe neden dışarıda bulunan vites kısmına zarar vermiyor?
ikincisi ; hızlı bir şekilde giderken sert bir şekilde çukura düşüp , bunun neticesinde bu soket kırılıyorsa neden o derece sert çukura girmek lastiklerde balon yapmıyor yada neden jantlar eğilmiyor, neden akslar , rot başları yada ön takım hasar almıyor? sonuçta sert bir şekilde çukura girdiysek bu kısımlarda zarar görebilir.
arabanın her bir noktası bu şiddetleri kaldırıyor da , her bir noktası çok sağlam da bir tek o nokta mı bu kadar basit kırılıyor.
hocam ne derlerse deyin kabul etmeyin.
bu kadarda olmaz arkadaş, nerede ise bir ev parası verip araç alıyorsunuz ama ilk sorunda bu hata sizin yapacak birşey yok diyorlar.
belki de hatanın ne olduğuna bakmak için vites kutusunu açarken soketi onlar kırdı?
belki de araç fabrikadan çıkarken orası arızalı çıktı.
bence hiç tatmin edici açıklama yapmamışlar.
hani ortada bişe olurda üstüne basarsın kırarsın gam yemezsinde bu ne arkadaş , görmediğimiz yerdeki hatta darbenin kolay kolay gelemiyeceği yerdeki şeyin kırılmasını size ait olduğunu söylemeleri pek saçma...

estağfurullah benimde aklıma geldi o belki onlar açarken kırdı haftaya salı randevu aldım bakalım ne olcak.

Kesinlikle kardeşim çok haklısın, gerekirse anahtarı fırlatıp çık oradan. Resmen göz göre göre insan kazıklıyorlar.

Önceki arabam 2008 model toyota corollaydı 2. el almıştım, 1.4 dizeldi otomatik vitesti ve yokuşta durunca kalkmıyordu birdaha. servise götürdüm bu modellerde böyle kasa çekmiyor baskı balatadanda olablr ama kesin değil dediler. Açtım ağzımı yumdum gözümü servisi birbirine kattım koskoca toyota ne demek yokuşta kalır çıkmaz vs sizi şikayet edicem basını arıcam vs dedim. Aracımı evin önünden çekici ile kendileri çekip aldılar beş kuruş ödemeden sorunu hallettiler. Bunu toyota bile yapıyorsa Doğuş oto yapar yani.

Haklısın randevu aldım haftaya salı kesinlikle beş kuruş para vermiycem garantiden yaptırmaya çalışcam bakalım ne olacak gelişmeleri yazarım

darbe gelmeyecek ustten bir sorun olmayacak o soket çıkacak yada çatlayacak bide garantiye girmeyecek.....işte bunun için doğuştan araba almak İS-TE-Mİ-YO-RUM...çünkü servis değiller adam değiller hatta benım gözümde hiçbirşeyler...ailede bir ibiza var bir de A3 onlarıda satarsam kurtulacam nalet olası firmadan

Insani birde suclu duruma dusuruyorlar ya sacmalik burdan kaynaklaniyor. Aslinda onlarin karar verme yetkisi yok. Onlar resimlerini cekip fabrikaya yollarlar sonra fabrika buna karar verir. Eger okeyi verirse servisi ilgilendirmez. Nerden bileceksiniz ki servis size parayla yapip fabrikadan urunu garanti kapsaminda kendine almasin...genel merkezi arayarak şikayette bulunun. Size yazili kagit versinler

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar dün servise verdim aracı bugün aradılar parçanın siparişini vermişler ücretsiz değişicek normalde garantiye girmiyomuş beni mağdur etmemek için değiştiriyolarmış

hocam o ayaklara inanma sen, sorun çıkarsalardı bu işin yasal yolları da var, tüketici mahkemesinden açarsın davayı, uzman gelir inceler konuyu, büyük ihtimalle de çatır çatır firmaya ödetirdi zaten, ha nedir? biraz uzun sürer ama sonuçta çözülür, firmalar yokuş yapar, siz geri adım atmayın yeter ki :)

Yuuh arkadaş 1900 tl neymiş yaf. Sonucu cok merak ediyorum takipteyim. Benim fikirlerimi arkadaşlar söylemiş zaten. Arkadaşlarında dediği gibi bağırıp çağırmayınca serviste işler hallolmuyor. Fakat bütün markalarda garanti ile problem yaşıyor insanlar.

Ayıptır 2 aylık arabanın arızası nasıl garanti kapsamına hirmez hayretLik cevap vermişler, yersen böyle der gibi.

Bugün aracımı teslim aldım vites topuzu körüğü komple yenisiyle değişti tamamen ücretsiz değişti almanya ile görüşmüşler garantiye sokmuyolarmış fakat ben mağdur olmayım diye doğuş oto kendi cebinden ödemiş parçanın ücretini pek inandırıcı gelmedi ama neyse
Bu arada aracı ben satın almadan önce park freni düğmesi değişmiş servis danışmanı yanlışlıkla ağzından kaçırdı bu durum moralimi bozdu açıkcası

Bugün aracımı teslim aldım vites topuzu körüğü komple yenisiyle değişti tamamen ücretsiz değişti almanya ile görüşmüşler garantiye sokmuyolarmış fakat ben mağdur olmayım diye doğuş oto kendi cebinden ödemiş parçanın ücretini pek inandırıcı gelmedi ama neyse
Bu arada aracı ben satın almadan önce park freni düğmesi değişmiş servis danışmanı yanlışlıkla ağzından kaçırdı bu durum moralimi bozdu açıkcası
Bazen bu gibi küçük degişiklikler yapılabılıyor tuş çizilmiş vs oluyor onlarda mecburen degişiyor önemli nişey degildir yani

Kedidir KEDİ

mecbur değişecekler. değişmese bile parçanın aynısından bulurduk 200 lira gibi bir fiyata. biz genelde 0 arabalara bu şekilde yaptık aracın garantisini düşürmeyelim diye hep. servis 3000 lira fiyat çıkartır, biz 300 e yaptırır çıkarız.:)

Geri
Üst Alt