Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

HYUNDAI i20, 2010 YILINDA TÜRKİYE’DE ÜRETİLİP AVRUPA’YA İHRAÇ EDİLECEK

Byefsane

Kayıtlı Üye
HYUNDAI i20, 2010 YILINDA TÜRKİYE’DE ÜRETİLİP AVRUPA’YA İHRAÇ EDİLECEK...

Mayıs 2009’da satışa sunulan Hyundai i20, tam bir yıl sonra 75 milyon USD’lik yatırımla Türkiye’de üretilmeye başlayacak
Hyundai İzmit Fabrikası’nda yıllık 80 bin adet üretilecek, büyük bir bölümü Avrupa ülkelerine ihraç edilecek

6912.jpg

B-Segmenti satışlarında 2009 yılı lideri olan Hyundai, 2010 yılında da i20 sayesinde açık ara birincilik hedefliyor

Hyundai’nin Avrupalı tüketici için Avrupa’da tasarlanan B-Segmenti’ndeki yeni modeli i20, Mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulduktan sonra yerli üretim müjdesiyle bir kez daha Türkiye’nin gündemine oturdu. Segmentinin en iddialı otomobillerinden biri olan Hyundai i20, 2010 yılı Mayıs ayından itibaren Hyundai’nin İzmit Fabrikası’nda üretilmeye başlayacak ve tüm Avrupa ülkelerine Türkiye’den ihraç edilecek.

Hyundai’nin i30 ve i10’dan sonraki üçüncü “i” serisi otomobili olan i20, 75 milyon Amerikan Doları tutarındaki ek yatırım ile İzmit Fabrikası’nın üretim bantlarına alınacak. 500 kişilik ek istihdam yaratıp Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak olan i20’nin beş kapılı versiyonu Türkiye’de üretilecek ve hem iç pazar hem de Avrupa pazarlarının ihtiyacını karşılayacak. İlk etapta yılda 80 bin adet üretilecek olan Hyundai i20 sayesinde, şu an Accent Era ve Matrix modellerinin üretimini gerçekleştiren İzmit Fabrikası’nın mevcut yıllık üretim hacmi de 100 bin adede ulaşacak. Hyundai, i20 üretimi sayesinde Türkiye’ye en az 1 milyar TL tutarında ihracat geliri kazandırmayı amaçlıyor.

Türkiye Otomobil Pazarı’nda Hyundai i20’nin yer aldığı B-Segmenti, ilk 7 aydaki toplam binek otomobil satışlarının yüzde 20’lik bölümünü oluşturuyor. Hyundai, Getz ve i20 modellerinin satışlarıyla B-segmentinde yüzde 18 paya sahip ve lider durumda bulunuyor. Hyundai’nin Getz modeli, ilk 7 ayda toplam 7 bin adetten fazla satış gerçekleştirip segmentinin en çok tercih edilen modeli olurken i20 ise henüz Mayıs ayında satışa sunulmasına rağmen yaklaşık 1.500 adet satılarak büyük bir başarı gerçekleştirdi ve Hyundai’nin B-Segmenti liderliğini pekiştirmiş oldu.

Hyundai i20, ilk kez Ekim 2008’de yapılan Uluslararası İstanbul Auto Show 2008’de Türk tüketicisine tanıtıldı ve Mayıs 2009’dan itibaren de satışa sunuldu. Hyundai i20, dikkat çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, sınıfında yeni standartlar belirleyen güvenliği, yepyeni şasisi, geliştirilmiş süspansiyonu, üstün sürüş dinamikleri ve diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi 5 yıl / 100.000 km Üretici Firma Mekanik Garantisi ile kısa sürede en çok tercih edilen otomobillerden biri oldu.

Euro NCAP’in yeni standartlarına göre yapılan son çarpışma testlerinde, “güvenlikteki en üst derece olan 5 yıldızı alan ve yüzde 80,25 ortalamayla segmentindeki en iyi sonucu elde eden i20”, ayrıca yaya güvenliğinde de yüzde 64’lük derece ile tüm modeller arasındaki en başarılı sonuca imza atmıştı.

Hyundai i20, Türkiye’de dört farklı motor seçeneği ve üç farklı donanım seviyesi ile satılıyor. i20’de 78 PS gücünde 1.2 litre ve 100 PS gücünde 1.4 litre CVVT benzinli motorlar sunulurken 1.4 litre hacmindeki dizel motor ise 75 ve 90 PS olmak üzere iki ayrı güçte alınabiliyor. Team, Select ve Style olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satılan Hyundai i20’nin en alt donanım seçeneği olan Team paketinde bile standart olarak EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS fren sistemi, aktif gergili ve yükseklik ayarlı ön emniyet kemerleri, immobilizer, kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri, sürücü ve ön yolcu havayastıkları, 60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar, dijital bilgi ekranı, manuel klima, aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı radyo-CD-MP3 çalar, elektrik kumandalı ön kapı camları, yükseklik ve derinlik ayarlı elektrik destekli direksiyon gibi bir çok özellik alınabiliyor.

Üst paketlere çıkıldığında ise boyun yaralanmalarını önleyen aktif ön koltuk başlıkları, elektrik kumandalı ve katlanabilir yan aynalar, elektrik kumandalı arka kapı camları, gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar, ön sis farları, yan ve perde havayastıkları, elektronik kontrollü klima, krom görünümlü ön ızgara, deri direksiyon simidi ile vites topuzu ve 15 ile 16 inçlik alaşım jantlar alınabiliyor. Hyundai i20’de isteğe bağlı olarak ayrı ayrı veya birlikte olmak üzere ESP ve Sunroof da paketlere eklenebiliyor. Hyundai i20’nin güncel fiyatları 25 bin 800 ile 36 bin TL arasında değişiyor

Hyundai, Türkiye’de ilk 8 aydaki 36 bin 528 adetlik satışıyla “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası”. Hyundai’nin İzmit Fabrikası’nda üretilen başarılı aracı Accent Era ise, 21 bin 48 adetlik satış ile “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Aracı” unvanını yıl başından bu yana elinde bulunduruyor. Hyundai’nin diğer yerli modeli olan Matrix ve küçük otomobili i10 da ait oldukları segmentlerin en çok satan araçları olma özelliğine sahip. 1 milyon m2 üzerine kurulu olan Hyundai İzmit Fabrikası, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki tüm müşterileri için en kaliteli, en güvenli, en konforlu ve en yüksek performansa sahip araçları üretiyor.

hyundai türkiyeyi avrupaya acılan kapı olarak belirledi
stratejik olarak onlar ıcın cok onemlıyız

yazıyı akşam okicam ama..

I30 ilk çıktığında benim hoşuma gitmişti hatta yeni yüzleri hoşuma gitmişti ama sonradan çıktı foyoları ortaya..ben hiç incelemedim gerçi duyduklarımı söylüyorum..
I20 ondan daha iyi olamaz herhalde..

uzak dogu arabasından ne hayır beklenır kı
ozellıkle kore cın falan

Oldum olası sevmedimki hyundai sahiplerinin bir kısmı 100 bin km de rektif yaptırmak zorunda kalıyorlar...

170K'di yanlış hatırlamıyosam bi Getz'in içinde bulundum..
hala sesi vs. iyiydi valla..hayret etmiştim..

bkz. temiz kullanmak:)

Ameleliğe devam.. İş imkanı dışında bize hiçbir faydası yok..

Parasına göre servisi ve parçası uygun bir araç taksi ve şirketlerde kullanılıyo çok sağlam olmasa da ticari ve az kilometre yapan insanlar için şahsi olarak kullanılabilir...

Geri
Üst Alt