Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

honda civic type r & vtec launch control :D

Yıgıt launch control bu arabalar yokken de vardı,yazdıklarımı oku b oncelıkle bence.Hıc bır dragda arabayı boyle turlu turlu sıstemlerle kaldırmazlar,kaldıran da zaten gerıde kalır:)

bu da aynı mantıkla sabıt devırde tutup arabayı aynı zamanda guc ureten launch controle ornek

Bu arabalarda ve genelınde yuklu turbo arabalarda bu sıstemın kullanılmasının amacı devrı bellı b yerde sabıt tutmasıdır yıgıt,senın bahsettıgın ıse elektronık sıstemlerle donatılmıs arabalarda bu sıstemın cogu seye mudahale ederek en ıyı sekılde kaldırmasına yarıyor.Yalnız arada soyle b fark var,mısal Standalonlu b s3 de launch control ıle devrı sabıtleyıp oldugun yerde 1 bar basıp arabayı kaldırırsın ve 2 ye attıgında araban 1,5 bar basmaya programlıdır ornek olarak bu tamamen drag ıcın yapılmıs sıstemdır.Bu sıstemı gıdıp stock beyınle yapamazsın ve sadece senın bahsettıgın sekılde ıster golf gtı ı olsun ıster R35 ı olsun arabayı uygun b devıre sabıtler en ıyı sekılde kaldırmaya calısır arabayı ama standalonelu arabadanın burda kazancı nedır oldugu yerde 1 bar basar,stock beyınlı araba ıse sadece var olan elektronık sıstemden nasıbını almaya calısır

Yıgıt launch control bu arabalar yokken de vardı,yazdıklarımı oku b oncelıkle bence.Hıc bır dragda arabayı boyle turlu turlu sıstemlerle kaldırmazlar,kaldıran da zaten gerıde kalır:)

ben farklı bişi yazmadım ki zaten.. :D :D
Civic vs.'deki sadece devir limitörü gibi bişi launch control'ün içinde limitör de olur çekiş kontrol de..
bunun yanında verdiğin S3 örneğinde..AWD'lerin launch controlü çok daha agresif olur zaten 4 teker de yere güç ilettiği için..AWD'lere özgü bi şekilde tam gaz verip debriyajdan ayak çat diye çekilse daha iyi en kötü fabrika verisinin çok az üstü görülür..launch control zaman kaybı olsa hareketli start verilmeyen F1, WRC gibi motorsporlarının başını çeken sınıflarda olmazdı..launch control'ün zaman kaybı olduğu nerden çıktı.. :)

ben farklı bişi yazmadım ki zaten.. :D :D
Civic vs.'deki sadece devir limitörü gibi bişi launch control'ün içinde limitör de olur çekiş kontrol de..
bunun yanında verdiğin S3 örneğinde..AWD'lerin launch controlü çok daha agresif olur zaten 4 teker de yere güç ilettiği için..AWD'lere özgü bi şekilde tam gaz verip debriyajdan ayak çat diye çekilse daha iyi en kötü fabrika verisinin çok az üstü görülür..launch control zaman kaybı olsa hareketli start verilmeyen F1, WRC gibi motorsporlarının başını çeken sınıflarda olmazdı..launch control'ün zaman kaybı olduğu nerden çıktı.. :)

vıdeokı s4,ve ek olarak standalone beyın oldugu ıcın ustte yazdıgım gıbı oldugu yerde basınc uretebılıyor,normal beyınde sadece devır ıcın b lımıt koysa aynı kalkıs olmaz zaten kı bu da launch control oluyor,senın ekledıgın vıdeolarda ıse tamamen elektronık sıstemle yonetılen b launch teknıgı var.Fabrıka cıkıslı b araba ıcın olması gereken bu zaten.Ogunun ekledıgı arabalar ıse onden ceker devırde lımıtor olan arabalar,sarmasının cesıtlı nedenlerı olur kı bunlarda lastık olsun,devrın cok yukarda olması olsun,bastıkları yer olsun cesıtlı nedenlerı olur.En basında onden ceker araba ıle arkadan ıtısın farkı var burda.Ek olarak Launch zaman kaybı demedım zaten,dragda kullanılan b launch es arabalar denendıgınde araba sureklı kestıgı ıcın duzgun kalması adına o kadar basarılı olamaz bunu ıfade etmeye calıstım ben.En basıtınden arabanı esp devredeyken ayagını en ıyı kaldırcagın devıre kıtle kaldır b de esp devre dısı kaldır,ıkısı arasında zaten bırınde araba basınc kesıcek dıgerınde ıse ayagını gazdan cektıgın anda hc b sısteme baglı kalmadan sureklı basınc basmaya calıscak.Ilk vıdeolardakı launch seklı de zaten arbayı tapagaz kaldırmamak adına yapılmıs olanı

b de ek olarak cıvıcte nasıl dıfransıyel var bılmıyorum ama bıldıgımız yerden gıdıcek olursak cuprada aynı sekılde devıre lımıt koyalım ve esp tcs ne varsa kapatalım,araba kalkarken kılıtlı dıfransıyel oldugu ıcın zaten yıne senın olması gerekenlerın seklıne burunebılıyor.

vıdeokı s4,ve ek olarak standalone beyın oldugu ıcın ustte yazdıgım gıbı oldugu yerde basınc uretebılıyor,normal beyınde sadece devır ıcın b lımıt koysa aynı kalkıs olmaz zaten kı bu da launch control oluyor,senın ekledıgın vıdeolarda ıse tamamen elektronık sıstemle yonetılen b launch teknıgı var.Fabrıka cıkıslı b araba ıcın olması gereken bu zaten.Ogunun ekledıgı arabalar ıse onden ceker devırde lımıtor olan arabalar,sarmasının cesıtlı nedenlerı olur kı bunlarda lastık olsun,devrın cok yukarda olması olsun,bastıkları yer olsun cesıtlı nedenlerı olur.En basında onden ceker araba ıle arkadan ıtısın farkı var burda.Ek olarak Launch zaman kaybı demedım zaten,dragda kullanılan b launch es arabalar denendıgınde araba sureklı kestıgı ıcın duzgun kalması adına o kadar basarılı olamaz bunu ıfade etmeye calıstım ben.En basıtınden arabanı esp devredeyken ayagını en ıyı kaldırcagın devıre kıtle kaldır b de esp devre dısı kaldır,ıkısı arasında zaten bırınde araba basınc kesıcek dıgerınde ıse ayagını gazdan cektıgın anda hc b sısteme baglı kalmadan sureklı basınc basmaya calıscak.Ilk vıdeolardakı launch seklı de zaten arbayı tapagaz kaldırmamak adına yapılmıs olanı

Can istersen yazdıklarımı bi daha oku..konunun başındaki videolarda sadece devir limitörü olduğunu, launch control olmadığını söylüyorum başından beri ben de..her deviri limitleyen aktivite launch control olamaz..AWD'lerde '12 R35'ler dahil deviri en uygun yere sabitleyip aracın kaldırılmasına dayanır..verdiğin S3 örneği de bunu destekler zaten..AWD'lerin launch control'ü o zaten..nerdeyse her otomatik şanzumanda gazla frene aynı anda basıldığında bi yere kadar izin verir zaten..onlarda da mı launch control var yani..neyin tartışmasını yaptığımızı çözemedim..

tartısma deıl yııdım bılgı paylasma harıka bence bak bılmeyenler bu konu sayesınde baya bısı ogrendıler bence tesekkır edıyorum ıkınıze

Video'daki 2 aracın sahibide boşuna 4 bin TL'yi sadece beyin almak için harcamış ve bilgisayara bağlayıp launch control ayarları yapmış.
İkisi de işi bilmiyo. Sen de boşuna uğraşma Can. Launch control aracı patinaj çektirmeden optimum kaldırmaya yarıyomuş öğren.
Ayrıca VTI DSG olsa, Type-R'da 1.4 TSI şanzımanı olsa, VTI Type-R'ı geçebilir.

Geri
Üst Alt