Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hız limitleri değiştirildi

otoban limitlerini kaldırsak Almanya'daki gibi Türk Milletine fazla mı gelir.. :D :D :D

olum bizim otobanlar düz diil ki almanların ki gibi. bizde 200le giderken bi viraj geliyo hooop ya karşı yola geçicen ya da hızını 120ye düşürcen.

en azindan eskisine nazaran daha iyi olmus!eskisehir ankara arasi patliyordu insan 90 la gitmekten..otobani 130 yapabilirlermis ama..Hayirlisi olsun

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

orasi dogru valla!!almanya da kanun olarak otobanda ki yolun belli bir egimi gecmemesi gerekiyor!!allah ne verdiyse basabiliyorsun tabii yol kalabalik degilse

olum bizim otobanlar düz diil ki almanların ki gibi. bizde 200le giderken bi viraj geliyo hooop ya karşı yola geçicen ya da hızını 120ye düşürcen.

Walla ne yazarlarsa yazsınlar ben yine diyorum devir ekonomik devri acil işim yoksa sağdan 80 le devam ederim km deki artısı yakıt sarfiyatının düşük olduğunu görünce daha mutlu oluyorum :)

Serbay abi bircok gazetede belirtildi ben sabah gazetesinde gördüm

konuş atillacım konuş aynen haklısın...80 km en zevkli sürüş...

bölünmüş yolları tam anlamıyla biri açıklayabilirmi? kütahya-eskişehir arası bölünmüş yola giriyormu mesela

Ben durumu trafiğe sordum, henüz yasalaşmamış. Tasarıda hız limiti ile ilgili maddeye sadece bölünmüş yol paragrafı eklenmiş. Komisyonda otobanda 135 km hız kabul görmemiş. Tasarı, Plan ve Bütçe Komisyonunun ardından TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Genel Kurul’un da tasarıyı aynen kabul etmesinin ardından onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderilecek. Cumhurbaşkanı’nın onaylamasından sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanacak. Kanunun yayımlanmasından sonra ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni Karayolları Trafik Yönetmeliği’ni yayınlamasının ardından yürürlüğe girecek.

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

bozuyuk yol ayrımından eskişehire 30km kala 120ile ceza yemiştim,durum dediğin gibi değişti ise 110 la yemiyeceksek ne mutlu o yolda 90 fena kasıyor..

O yol hıza fazlasıyla müsait, ben bir keresinde 150-160 arası basmıştım o yolda.

eskiden de bölünmüş yol 110 değil miydi. ??

Eskiden öyle bir kavram yoktu. Şehiriçi 50, Şehirlerarası 90, Otoban 120 şeklindeydi. Şimdi bunlara bölünmüş yol 110 eklendi. İşin doğrusu bu hükümetin yaptığı en büyük güzellik bölünmüş yollar.

Geri
Üst Alt