Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hiz gostergesi sanirim eksik gösteriyor

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaslar, erzurum-ordu ordu-istanbul arasi yolculugum sirasinda bir kac yerde plaka ve hizi gosteren uyari levhalari vardi. Hizimi sabitlemis halde giderken uyari levhalarinda hep mevcut hizimdan 2 km. daha hizli oldugumu gordum..levhalardan sonralari edslerde sikinti olmasin diye hep 2 km dusugune sabitledim..bu normal mi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende hep eksik yada fazla görüyorum hızımı. Açıkcası takacak birşey değil. Araç'la alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Arkadaslar, erzurum-ordu ordu-istanbul arasi yolculugum sirasinda bir kac yerde plaka ve hizi gosteren uyari levhalari vardi. Hizimi sabitlemis halde giderken uyari levhalarinda hep mevcut hizimdan 2 km. daha hizli oldugumu gordum..levhalardan sonralari edslerde sikinti olmasin diye hep 2 km dusugune sabitledim..bu normal mi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Orjinal lastik ölücüsünde değişiklik yapıldı ise bu durum oluşuyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

hız sınırlarının zaten uzun yollarda +%10 payı olmasının sebebi budur :)

bölünmüş yollarda 110 olan hız sınırına 121 ile ceza kesilir. Hız sınırı 121 diye 120-121 gibi sabitlerseniz ceza yemeniz olası olur ama 110 ile sabit hızda giderseniz 11 km kayma olması çok düşük ihtimal, sorun yaşamazsınız.

gps ile kıyaslama yapınca fark göreceksiniz eğer 4km civarı fark varsa sorun yok demektir, daha az veya daha fazla ise ölçüm hatası olabilir.
bu arada GPS ile hız testi yaptığınız yolun düz olduğundan emin olun, rampalarda GPS'ler aracın hızını gerçek hızından daha yavaş ölçer

Geri
Üst Alt