Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hiz denemem

karasel1

Kayıtlı Üye
MRH ARKADAŞLAR BUGÜN bursa otobanda 2012 fr aracımla hız denemesi yaptım aracımın km si daha 900 km de.200 km yi buldum fakat araç biraz zorlandıgibi sanki bundan önceki aracım 2001 honda cıvıcktı o araçta bile 200 km yi bulduğum zamanlar oldu fakat sanki 200 km hızı aşamayacakgibi geldi bana acaba daha motor açılmadığından olabilirmi sizce bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yakıtın, yolun ve lastiklerin etkisi olabilir mi?

Bana da servisten "rodaj yok bu araçlarda, açılmış motor bunlar. sürün rahatlıkla" dediler ama pek inandırıcı gelmedi. Motoru kaç km ye gelince ne gibi hızlara çıkmamı ya da nasıl ivmelendirmemi tavsiye edersiniz?

200 km 1.4 TSI için düz yolda beklenen değerdir. Bir problem yok yani. Aracın çıkabileceği son sürati beygir gücü (torku değil), ağırlığı ve aerodinamik özellikleri belirler. Elbette yolun, yakıtın ve lastiklerin ve hatta daha birçok şeyin etkisi vardır. Ama bu etkenler beklenen değerlerde iken (yani örneğin arabaya zeytinyağı koymazsanız, 20 inç jant takmazsanız) etkisi düşüktür.

Aracı nasıl kullanmalıyım sorunuza gelince. Araç DSG ise problem yok zaten. Düz vites ise tüm vitesleri eşdeğer oranda kullanın. Ne sürekli düşük viteslerde mıymıntılık yapın ne de az yakayım diye hızlı hızlı vites yükseltin. Benzinli araç devirsiz kullanılmaz. Çok düşük devirlerde yüksek vitesle gitmeyin. Yanma yeterince efektif gerçekleşmez. Ani kalkışlar yapmayın. Araca önce ilk hareketi verin, tekerlekler dönmeye başlasın daha sonra hızlanın.

He unutmadan... hiçbir aracı tam olarak tanımadan yüksek sürat yapmayın. Önce aracın tepkilerine alışmalısınız. 200 km hızlara zaten hiç çıkmamak lazım ama malum leon kitlesinin kanı hızlı akar.

gerçi zorlamayı 4.vitesten itibaren yaptım gerçi 3.vitesten zorlamayla devam etse idim belki dahada aşardık bilemiyorum ama dediğingibi fazlada aracı tanımıyoruz

Otoban hızlarına çıkmak için özellikle bir KM değeri var mı yoksa otobana çıktığımızda gönül rahatlığıyla istediğimiz hızlara çıkabilir miyiz? Ben şu an genelde (şehir içi) ekrandaki vites yardımcısına göre hareket ediyorum. (sollamalar hariç). Sürekli bu şekilde sürmenin sağırlığa sebep olma durumu var mıdır? Şehir dışı pek işimiz olmuyor, gerekirse sağır kalmaması için bir istanbul turuna bile çıkmaya razıyım. Yeterki sıkıntı çıkmasın. Ne tavsiyeniz olur?

Otoban hızlarına çıkmak için özellikle bir KM değeri var mı yoksa otobana çıktığımızda gönül rahatlığıyla istediğimiz hızlara çıkabilir miyiz? Ben şu an genelde (şehir içi) ekrandaki vites yardımcısına göre hareket ediyorum. (sollamalar hariç). Sürekli bu şekilde sürmenin sağırlığa sebep olma durumu var mıdır? Şehir dışı pek işimiz olmuyor, gerekirse sağır kalmaması için bir istanbul turuna bile çıkmaya razıyım. Yeterki sıkıntı çıkmasın. Ne tavsiyeniz olur?

Tekirdağ şehir içinden bahsediyoruz sanırım. Oradaki trafiği düşünürsek bir problem olmaz. Ama örneğin sabah akşam İstanbul köprü trafiğine giren sürücüler için tavsiyem en azından 3-4 bin km'de bir şöyle 45 dk 110-140 km hızlarda otoban sürüşüne çıkmaları. Motor bloğu, enjektörler/bujiler ve şanzıman için oldukça faydalı. Zaten bu seyahatin sonunda araçtaki rahatlamayı hissedersiniz.

aracın motor rodajı yokt doğrudur.hız limitlerinie ulaşmak için bütün viteslerde devirleri tam anlamı ile bitirin yoksa son sürate ulaşamazsınız

ne yapacaksınız 200 den sonrasını altımızdaki çok donanımlı bir hız aracı değil bende uğraşmayın bunlarla

yaptığınız hız leon için değil bilginize, evet bu araç gider o hızıda yapar ama DURMAZ...dikkatli olun

Geri
Üst Alt