Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hill holder ile ilgili bir soru

sezgin19_86

Kayıtlı Üye
Selamlar aracım seat leon 2013 1.6 dizel otomatik, hill holder var ve son zamanlarda sanki bayırda bazen geri kaçırıyor biraz önce de böyle birşey yaşadım frene basmama rağmen geri vitesteyken araç ileri doğru gitti. Sonra denedim bu sefer oldu daha önceden böyle birşey olmuyordu her denediğimde tam randıman alıyordum. Şimdi bazen tekliyor sanki, acaba bana mı öyle geliyor yoksa bu arıza habercisi mi? Araçta başka bir sıkıntı hissetmiyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Kalkışta kavrama anında araç normalden biraz fazla devirleniyor mu? Baskı balatada sorun varsa kavradım sanıp aslında kavramamışken bırakıyor olabilir.

Hill-holder ın devreye girdiğinden emin olmak için frene normalden biraz daha sert basıp, bırakıp tekrar basarak pedaldaki tepkiden girip girmediğini anlayabilirsiniz, sertleşmesi lazım.

Kalkışta kavrama anında araç normalden biraz fazla devirleniyor mu? Baskı balatada sorun varsa kavradım sanıp aslında kavramamışken bırakıyor olabilir.

Hill-holder ın devreye girdiğinden emin olmak için frene normalden biraz daha sert basıp, bırakıp tekrar basarak pedaldaki tepkiden girip girmediğini anlayabilirsiniz, sertleşmesi lazım.

Selamlar ve mesajınız için teşekkürler 3 günüdür dediğiniz gibi sert basarak frene öyle deniyorum ve sorun kalmadı. İyi günler...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt