Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hidrolik ekleme

ulas18

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günaydın;

2006 seat cordobamın direksiyonunda sertleşme var.fakat direksiyon hidroliği nerden tamamlanır bulamadım.bileniniz varmı acaba

hangi yağ olduğunu biliyormusunuz,sl yağ tipide olabilir bi ustaya danışın..direksiyon işareti olan bir kapak olması gerekli yağ eklemek için

lastiklerini kontrol ettin mi hidrolik öyle eksilmez. eksildiyse kaçağına felan baktır. bizide bilgilendir merak ettim tecrübe olur

TFT 2 olması lazım adı.
Benzin istasyonlarında vardır. Kendiniz ekleyebilirsiniz. Az bir haznesi var zaten. Farkına varmadan fazla koyarsanız da araç kendi kendine fazlalık yagı atacaktır. Bu da araba park halindeyken yag sızdırmış gibi bir görünüme sebep olabilir ( asfaltta birkaç damla yag birikintisi gibi ). Bu sizi korkutmasın. Geçmiş olsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Direksiyon hidroliği kolay kolay azalmaz... baktırmakta fayda var.

Alt ve Üst Merkezi kontrol ettir kaçaklar genelde burdan oluyor.

Arkadaşlar hidrolik haznesi akünün altında tek çareniz aküyü sökmek.Çok zor değil ben yaptım herhangi bir sorun olmadı.Önce hava filtresini kutusuyla beraber sökerseniz daha zahmatsiz oluyor.Arızaya gelince keçeler kaçırıyor büyük ihtimalle.350 tl masraf çıkıyor bir süre daha ekleyerek binicem mecburen.Hidrolik konusuna gelince orjinalini aldım rengi yeşil hidroliğin sakın kırmızı koymayın problem yapıyormuş.800 ml beyaz bir kutusu var 25 tl fiyatı.inşallah ihtiyacınız olmaz ama bilginiz olsun dedim.

bendede sertleşme oluyodu hemde fena halde oluyodu aküden kaynaklıymış değiştikten sonra düzeldi. şimdide direksiyonu dururken çevirdiğimde özellikle sola çevirdiğimde gıcırtı sesi geliyo fena halde acaba yine hidrolikten mi kaynaklıdır

Arkadaşlar olayı hallettik.direksiyon kutusunun keçe ve lastikleri değişti,rot başları değişti,körükler değişti,yağ ve filtre değişti eee doğal olarak artık direksiyonda değişti sanki sıfır araç kullanıyormuş hissi aldım bir an.ama ustalar direksiyon kutusu tamirinde süperler ankarada ihtiyaç olursa adres veririm çok temiz çalışıyorlar.hıııı birde tüm masraflar 650 tl.

Öfff 650 TL direksiyon kutusu tamiri mi? Çok pahalı olmamış mı yahu?

Geri
Üst Alt