• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

hidrolik ekleme

ulas18

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günaydın;

2006 seat cordobamın direksiyonunda sertleşme var.fakat direksiyon hidroliği nerden tamamlanır bulamadım.bileniniz varmı acaba

kfy

Administrator
hangi yağ olduğunu biliyormusunuz,sl yağ tipide olabilir bi ustaya danışın..direksiyon işareti olan bir kapak olması gerekli yağ eklemek için

adders

Kayıtlı Üye
lastiklerini kontrol ettin mi hidrolik öyle eksilmez. eksildiyse kaçağına felan baktır. bizide bilgilendir merak ettim tecrübe olur

Agave

Kayıtlı Üye
TFT 2 olması lazım adı.
Benzin istasyonlarında vardır. Kendiniz ekleyebilirsiniz. Az bir haznesi var zaten. Farkına varmadan fazla koyarsanız da araç kendi kendine fazlalık yagı atacaktır. Bu da araba park halindeyken yag sızdırmış gibi bir görünüme sebep olabilir ( asfaltta birkaç damla yag birikintisi gibi ). Bu sizi korkutmasın. Geçmiş olsun.

#ismail

Kayıtlı Üye
Direksiyon hidroliği kolay kolay azalmaz... baktırmakta fayda var.

acarred

Kayıtlı Üye
Alt ve Üst Merkezi kontrol ettir kaçaklar genelde burdan oluyor.

ulas18

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hidrolik haznesi akünün altında tek çareniz aküyü sökmek.Çok zor değil ben yaptım herhangi bir sorun olmadı.Önce hava filtresini kutusuyla beraber sökerseniz daha zahmatsiz oluyor.Arızaya gelince keçeler kaçırıyor büyük ihtimalle.350 tl masraf çıkıyor bir süre daha ekleyerek binicem mecburen.Hidrolik konusuna gelince orjinalini aldım rengi yeşil hidroliğin sakın kırmızı koymayın problem yapıyormuş.800 ml beyaz bir kutusu var 25 tl fiyatı.inşallah ihtiyacınız olmaz ama bilginiz olsun dedim.

gncfb22

Kayıtlı Üye
bendede sertleşme oluyodu hemde fena halde oluyodu aküden kaynaklıymış değiştikten sonra düzeldi. şimdide direksiyonu dururken çevirdiğimde özellikle sola çevirdiğimde gıcırtı sesi geliyo fena halde acaba yine hidrolikten mi kaynaklıdır

ulas18

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar olayı hallettik.direksiyon kutusunun keçe ve lastikleri değişti,rot başları değişti,körükler değişti,yağ ve filtre değişti eee doğal olarak artık direksiyonda değişti sanki sıfır araç kullanıyormuş hissi aldım bir an.ama ustalar direksiyon kutusu tamirinde süperler ankarada ihtiyaç olursa adres veririm çok temiz çalışıyorlar.hıııı birde tüm masraflar 650 tl.

Üst Alt