Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

hidrolik ekleme

Konu, 'Cordoba' kısmında ulas18 tarafından paylaşıldı.

1. ulas18

ulas18 SCW Üyesi

51
    12
    8
    Arkadaşlar günaydın;

2006 seat cordobamın direksiyonunda sertleşme var.fakat direksiyon hidroliği nerden tamamlanır bulamadım.bileniniz varmı acaba

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    hangi yağ olduğunu biliyormusunuz,sl yağ tipide olabilir bi ustaya danışın..direksiyon işareti olan bir kapak olması gerekli yağ eklemek için

3. adders

adders SCW Üyesi

147
    44
    28
    lastiklerini kontrol ettin mi hidrolik öyle eksilmez. eksildiyse kaçağına felan baktır. bizide bilgilendir merak ettim tecrübe olur

4. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    TFT 2 olması lazım adı.
    Benzin istasyonlarında vardır. Kendiniz ekleyebilirsiniz. Az bir haznesi var zaten. Farkına varmadan fazla koyarsanız da araç kendi kendine fazlalık yagı atacaktır. Bu da araba park halindeyken yag sızdırmış gibi bir görünüme sebep olabilir ( asfaltta birkaç damla yag birikintisi gibi ). Bu sizi korkutmasın. Geçmiş olsun.

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  5. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.549
    1.704
    113
    Direksiyon hidroliği kolay kolay azalmaz... baktırmakta fayda var.

6. acarred

acarred SCW Üyesi

56
    21
    8
    Alt ve Üst Merkezi kontrol ettir kaçaklar genelde burdan oluyor.

7. ulas18

ulas18 SCW Üyesi

51
    12
    8
    Arkadaşlar hidrolik haznesi akünün altında tek çareniz aküyü sökmek.Çok zor değil ben yaptım herhangi bir sorun olmadı.Önce hava filtresini kutusuyla beraber sökerseniz daha zahmatsiz oluyor.Arızaya gelince keçeler kaçırıyor büyük ihtimalle.350 tl masraf çıkıyor bir süre daha ekleyerek binicem mecburen.Hidrolik konusuna gelince orjinalini aldım rengi yeşil hidroliğin sakın kırmızı koymayın problem yapıyormuş.800 ml beyaz bir kutusu var 25 tl fiyatı.inşallah ihtiyacınız olmaz ama bilginiz olsun dedim.

8. gncfb22

gncfb22 SCW Üyesi

17
    2
    3
    bendede sertleşme oluyodu hemde fena halde oluyodu aküden kaynaklıymış değiştikten sonra düzeldi. şimdide direksiyonu dururken çevirdiğimde özellikle sola çevirdiğimde gıcırtı sesi geliyo fena halde acaba yine hidrolikten mi kaynaklıdır

9. ulas18

ulas18 SCW Üyesi

51
    12
    8
    Arkadaşlar olayı hallettik.direksiyon kutusunun keçe ve lastikleri değişti,rot başları değişti,körükler değişti,yağ ve filtre değişti eee doğal olarak artık direksiyonda değişti sanki sıfır araç kullanıyormuş hissi aldım bir an.ama ustalar direksiyon kutusu tamirinde süperler ankarada ihtiyaç olursa adres veririm çok temiz çalışıyorlar.hıııı birde tüm masraflar 650 tl.

10. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Öfff 650 TL direksiyon kutusu tamiri mi? Çok pahalı olmamış mı yahu?

Sayfayı Paylaş