Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

HGS'ye Geçiş...

Kartı gişelerden geçişte okuyucuya göstermek biraz mantıksız geldi bana...Çünkü Boğaziçi Köprüsünü örnek verecek olursak, oradaki barkod okuyucu tepede bulunuyor. Geçiş esnasında elindeki kartı oraya doğru okutmaya çalışmak hem saçma hem de kazaya sebebiyet verebilir allah korusun...ancak diğer otoyollardaki gişelerde sistem nasıl bilmiyorum.

Ptt'de ki bu işe bakan çalışana sordum bu kart olayını 15 lira diyor ancak tam olarak yapışıyor mu ya da nereye yapışıyor bilmiyor. İnternette de araştırıyorum ama daha tam olarak hgs etiketinin ve kartın tam olarak ne farkı olduğunu bulamadım tabi fiyat farkı hariç.

etiketi cama yapıştırıyorsun. yok ben aracımın camına bişe yapıştırmak istemiyorum diyorsanız kart alıyorsunuz. geçiş esnasında kartı aracınız ön camına tutuğunuzda tepedeki barkod okuyucu okuyor ve geçiş yapıyorsunuz.

pttdeki çalışanların bişeyden haberi yok ne sorsam bilmiyorlar..
peki bu kartı tam olarak nereye yapıştırmak gerekiyor yada kartı camın alt kısmına sıkıştırsak okuyucu görür mü ..

yapıştırılan yer fark ediyormu ayna altı olsun cam bitimi sağ sol olsun
genelde en rahat yer orası dır sen içerden baktıgın da gözünede takılmaz görüşe engelde vermez bazıları sağda ve solda pek okunamıyocagını söylüyodu onun için bende orta diyorum yani aynanın altı varya sap kısmını oldugu yer orası

etiket.jpg
Buradan yapıştırma şeklini görebilirsiniz...

Ekli dosyalar

• etiket.jpg
    etiket.jpg
    19.9 KB · Görüntüleme: 13
On cam filmi etki midir okunmasina yani film uzerine yapissa bisey olur mu

Geri
Üst Alt