Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

her türlü sağlık sorunlarınız neler?? artık ben de bir doktorum :)

yok cnm öle 2 çıtırtı sesiyle menisküs olunmaz, ewt kilodan yana da sıkıntın yok. aç bile kalmışsın sen :) arabaya verdiğin benzin parasının % kaçını kendi karnına veriyosun acaba :) şaka tabii cnm bnde senin gibi sayılrım senden 2-3 daha kiloluyum o kdr =) biz aç gezioruz öğrenci milleti nolacakk :)

Ben eşşek gibi yemek yerim söylemesi ayıp :D Günde 6 öğün yemek yerim. 2'si gece yatmadan önce olmak üzere :D
Ama kilo almıyorum bünye meselesi. Hele bide bu aralar spora başladım yakıyorum hepsini.
Yalnız bacak çalışmaya ara verdim bi sakatlık olmasın diye.

Ben eşşek gibi yemek yerim söylemesi ayıp :D Günde 6 öğün yemek yerim. 2'si gece yatmadan önce olmak üzere :D
Ama kilo almıyorum bünye meselesi. Hele bide bu aralar spora başladım yakıyorum hepsini.
Yalnız bacak çalışmaya ara verdim bi sakatlık olmasın diye.

fitness mı yapıyorsun? :) ne güzel işte ayberk, örnek alınacak bir davranış, tebrik ederim. :eek:key:

2 ay oldu başlayalı aslında :) Hamlamışım bayağı.

o zaman hemen sorularımı sorarım.. :D :D

1. astım hastalarının kullandığı spreyin konsantrasyonu ve enerjiyi yükselttiğini öğrendim geçenlerde..enerji içeceği vs. tüketmek yerine o spreylerden kullanmamda bi sakınca var mı. ??
2. bi ilaç vardı idrarı renklendiriyodu..onun adını öğrenebilir miyim.. :D :D

o zaman hemen sorularımı sorarım.. :D :D

1. astım hastalarının kullandığı spreyin konsantrasyonu ve enerjiyi yükselttiğini öğrendim geçenlerde..enerji içeceği vs. tüketmek yerine o spreylerden kullanmamda bi sakınca var mı. ??
2. bi ilaç vardı idrarı renklendiriyodu..onun adını öğrenebilir miyim.. :D :D

1-ewt tabiki de enerji amaçlı böyle sağlıksız (endikasyonsuz ilaç almak) bir yola başvurmanız gereksiz. o ilacın da yan etkileri oluyor. ellerde titreme, flushing dediğimiz kızarmalar vs gibi.
2- idrarı renklendiren onlarca tane ilaç sayılabilir. bir yada bikaç tane değiller malesef. isimle ilgili istedğiniz bilgiyi vermem pek mümkn değil bu bakımdan.

tşkkrler.

1. zararlı yani oke..
2. neden.. :D :D

1. zararlı yani oke..
2. neden.. :D :D

2- çok fazla ilaç var ve hangisini aradığınızı tahmin edemem de o yüzden. ama kısa bi bilgi paylaşayım o zmn.

İdrarın normal rengi, saman sarısıdır. İdrara karışan kanın oluşturduğu renk, kanama nedenleri ve miktarına göre değişik görünümler oluşturur. Kahverengi idrar, pembe idrar, koyu sarı idrar, kola renginde idrar, siyah idrar, bariz kan gibi.

Ancak, idrarın her kırmızı rengi, kan anlamına gelmez.

Pek çok ilaç, yiyecek ve içecekler idrarın rengini kırmızıya dönüştürebilirler.
Şalgam, kırmızı biber, pancar, böğürtlen, idrar rengini pembe-kırmızı karışımı bir renge çevirebilirler.

İlaçlar da öyledir. İdrarın rengini kırmızıya boyayan ilaçların başında Rifadin, Metronidazole, Fenitoin grubu ilaçlar gelir.
Bir demir metabolizması bozukluğu olan Porfifira hastalığında da idrar rengi kırmızı olabilir.

Bu tür kuşkulu durumlar, laboratuar testleri ile açığa kavuşturulur.

Geri
Üst Alt