Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Haydan gelen huya gider..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yorumlara inanamıyorum yaa..
bnm müslüman olmayan arkadaşlarım var,
demek bana yalan söylüyorlar müslüman değilim diye..
yoksa müslüman olmayarak en büyük günahı işliyorlar
ve şimdiye kadar kaza yapmadan yaşamaları imkansız..

ben de bu yoruma inanamıyorum..müslüman olmayan,haram yiyen,içki içen herkes acılar içinde ölecek diye bişey mi var? Müslüman inancına göre bunlar günahtır,cezası ya bu dünyada, ya diğer dünyada mutlaka çekilecektir..bunu da Allah'tan başka kimse bilemez..Bu kadar basit..İslamın şartları vardır..İmanın şartları vardır..İmanın şartlarından biri: "hayır ve şerrin yalnız Allah'tan geldiğine inanmak"

bir konu açtım,nerelere geldi olay ya..

yorumlara inanamıyorum yaa..
bnm müslüman olmayan arkadaşlarım var,
demek bana yalan söylüyorlar müslüman değilim diye..
yoksa müslüman olmayarak en büyük günahı işliyorlar
ve şimdiye kadar kaza yapmadan yaşamaları imkansız..

ilk depremde hayatlarını kaybedicekler söylenenlere göre... çok görüşmeye, vakit geçirmeye çalış....

ben de bu yoruma inanamıyorum..müslüman olmayan,haram yiyen,içki içen herkes acılar içinde ölecek diye bişey mi var? Müslüman inancına göre bunlar günahtır,cezası ya bu dünyada, ya diğer dünyada mutlaka çekilecektir..bunu da Allah'tan başka kimse bilemez..Bu kadar basit..İslamın şartları vardır..İmanın şartları vardır..İmanın şartlarından biri: "hayır ve şerrin yalnız Allah'tan geldiğine inanmak"

bir konu açtım,nerelere geldi olay ya..

bnm yazdığım senin yorumuna cevap değildi..

Arkadaşlar bunun tartışılacağı yer burası değil yangına körükle gitmekte manasız lütfen herkes karşısındakinin inancına ve düşüncesine saygı göstersin burda kötü bir durum var ve konu haram olayında takılı kaldı inanca ve düşüncelere ters olmak onları karalamayı gerektirmez ve bunları bu konuda tartışmak çok yersiz....:eek:key:

Müslümanlıkta Kitabımızda Yazan En Manalı Ayetlerden Birinde Derki Sen Başkalarının İnancına Dil Uzatma ki Onlarda Senin İnancına Dil Uzatmasın...

Biraz Hoşgörü biraz sakin olalım...

Arkadaşlar bunun tartışılacağı yer burası değil yangına körükle gitmekte manasız lütfen herkes karşısındakinin inancına ve düşüncesine saygı göstersin burda kötü bir durum var ve konu haram olayında takılı kaldı inanca ve düşüncelere ters olmak onları karalamayı gerektirmez ve bunları bu konuda tartışmak çok yersiz....:eek:key:

Müslümanlıkta Kitabımızda Yazan En Manalı Ayetlerden Birinde Derki Sen Başkasının İnancına Dil Uzatma ki Oda Senin İnancına Dil Uzatmasın...

+1905

benim düşüncem herşey sebep-sonuç ilişkisine baglı evet alkollu araba kullananın kaza yapması kadar doğal birşey yok.Fakat burda ki ince detayı iyi anlamamız lazım para kazanılıyor,para yenmeye başlanıyor,bunun üzerine araba alınıyor ve alınan araba alkol alınarak kutlanıyor.Şimdi haram olarak alınmış veya harcanarak yapılmış birşeyle helal bir şekilde yapılmış aynı kefeye koyulamaz.Allah bu ikisi arasında musibet verirken bile daha az veya çok kuluna hissetirir,bir şeylerin farkına varmamız için kaza,hastalık gibi durumlarla karşı karşıya bırakılır.
Para kazanılmasaydı,ne yolculuga cıkılacaktı,nede araba alınacaktı,nede alkol alınacaktı belki bunlar olmayacaktı...

çok geçmiş olsun
umarım bir an önce saglıklarına kavusurlar

Di mi Eda, ama nedense ben Yalova depreminde birçok sevdiğimi kaybetmiştim, hepside dininde imanında insanlardı..
ozamanda böyle saçma sapan şeyler konuşulmuştu, ondan biraz da bu doluluğum..

Haklısın Serhat, sustum ben..

ama napsın insanlar yahu.. son zamanlarda hep din, akp yandaşı-karşıtı, konum neden açılmıyor-açıldımı kapanmıyor vs. muhabetleri dönüyor
oldukça fazla "yapmayın etmeyin" uyarısı vs... zaten sıktı yani... madem başka konu geçmiyo artık sitenin güncel üyeleri arasında bunlarda konuşulmasa mesaj kalmicak sitede

bu yüzdendir her konuya atlamam :)

ama napsın insanlar yahu.. son zamanlarda hep din, akp yandaşı-karşıtı, konum neden açılmıyor-açıldımı kapanmıyor vs. muhabetleri dönüyor
oldukça fazla "yapmayın etmeyin" uyarısı vs... zaten sıktı yani... madem başka konu geçmiyo artık sitenin güncel üyeleri arasında bunlarda konuşulmasa mesaj kalmicak sitede

bu yüzdendir her konuya atlamam :)

Eda bazı görüşlerde haklısın evet doğru fakat burda haram hakkında ve depremde ölen insanlar hakkında konuşmak yersiz yangına körükle gitmemek lazım depremde her insan ölebilir ki müslümanlarda buna dahildir ölmenin müslümanlıkla ve başka din mensuplarıyla uzaktan yakından alakası yoktur.. bu konuyu buraya taşıyıp depremde ölenlere yada şuan yaşıyanların günahını alarak devam etmiyelim. evet tartışalım konuşalım hepberaber bu forumda birbirimize destek olduğumuz kadar farklı olduğumuz yanlarıda ortaya koyalım herkes kendi başına bir birey bende depremde yakınlarımı kaybettim acılarını hisettim ama bunu burda bu konuya taşımamalıyız hepimizin içi acıdı yakından yada uzaktan. şuan arkadaşlarımızın sıhati konu olmalı ne durumda oldukları konuşulmalı çünkü burda sanmıyorum ki hiçbirimiz müslümanlık konusunda çok iyi bilgilere sahip değiliz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt