Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Haydaaa(Motor)

uquR

Kayıtlı Üye
Selamlar abilerim,
Bıraz sıkıntı yarattı bu ara bizim araba aslında nedeni Tüp enjektörlerinden kaynaklanıyordu 3ü çalışıyor 1 iyi çalışmıyordu sürekli açık duruyor yani vites atarken gaz akısını 3ükeserken 1i kesmiyor sürekli gaz akıyordu buda ışıklarda falan durunca kalkıp giderken tür bitermiş gibi sallıyordu velhasıl arabaya 1 ay kadar böyle bindim ben Maddi sıkıntıdan dolayı birazda işten güçten elimiz deymedi ama dün bunun şidderi biraz daha arttı durdugun yerde motor titremeye başladı benzinden oluymu diye benzine attım titreme tam kesilmedi ama azaldı.. Bide egzost sürekli patlıyor pat pat pat ediyor rolantide gazı verinde patapaptapt ediyor 3bin devirde kendine geliyor öencelikle aklıma gelenleri diyim ben

1. yakıt sistemi kontrol edilmedi
2. tüp enjektörleri
3. bujiler
4. Filtreler
5 ?
bunlar dısında basına böyle bi durum gelen abimiz varmı acaba görüşlerinizi bekliyorum Araba garajda yatıyor...

avans ayarına baktır uğur

• Beğen
Reaksiyonlar: uquR
geçmiş olsun uğur muhtemelen enjerktörlerden olsa gerek birde aracın bobinlerini kontrol ettir.

• Beğen
Teşekkürler abilerim cevaplar için abim buğün gitmiş sanayiye ateşleme bobininde sıkıntı varmış onu değiştirdik maşallah sesi falan cok değişti bide sallantı oluyor diyordumya artık oda yok Lpg ayarı yapacak adama kalsak tüp enjektörleri gidiyordu durduk yere 200 lira gidecekti ....
Konu gereksiz görülürse yönetim tarafından silinebilir saygılar :)

neyi gereksiz bunun.neresini silelim:confused:

• Beğen
vatandaş nasıl altatılır bilsinler

Cezmi abi bi adamı tutacan ondan ayrılmayacan Adamlar Resmen arabaya takılan pc gibi olmus ustalar war marşa bas dedi biraz dinledi stop et abi dedi çoçuklar ateşlemeyi değiştirin dedi şakk direk çözüldü sorun... Aldığı parada helali hoş olsun :)

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt