Haydaaa(Motor) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Haydaaa(Motor)

uquR

Kayıtlı Üye
Selamlar abilerim,
Bıraz sıkıntı yarattı bu ara bizim araba aslında nedeni Tüp enjektörlerinden kaynaklanıyordu 3ü çalışıyor 1 iyi çalışmıyordu sürekli açık duruyor yani vites atarken gaz akısını 3ükeserken 1i kesmiyor sürekli gaz akıyordu buda ışıklarda falan durunca kalkıp giderken tür bitermiş gibi sallıyordu velhasıl arabaya 1 ay kadar böyle bindim ben Maddi sıkıntıdan dolayı birazda işten güçten elimiz deymedi ama dün bunun şidderi biraz daha arttı durdugun yerde motor titremeye başladı benzinden oluymu diye benzine attım titreme tam kesilmedi ama azaldı.. Bide egzost sürekli patlıyor pat pat pat ediyor rolantide gazı verinde patapaptapt ediyor 3bin devirde kendine geliyor öencelikle aklıma gelenleri diyim ben

1. yakıt sistemi kontrol edilmedi
2. tüp enjektörleri
3. bujiler
4. Filtreler
5 ?
bunlar dısında basına böyle bi durum gelen abimiz varmı acaba görüşlerinizi bekliyorum Araba garajda yatıyor...

REİS38

Kayıtlı Üye
geçmiş olsun uğur muhtemelen enjerktörlerden olsa gerek birde aracın bobinlerini kontrol ettir.

uquR

Kayıtlı Üye
Teşekkürler abilerim cevaplar için abim buğün gitmiş sanayiye ateşleme bobininde sıkıntı varmış onu değiştirdik maşallah sesi falan cok değişti bide sallantı oluyor diyordumya artık oda yok Lpg ayarı yapacak adama kalsak tüp enjektörleri gidiyordu durduk yere 200 lira gidecekti ....
Konu gereksiz görülürse yönetim tarafından silinebilir saygılar :)

kfy

Administrator
neyi gereksiz bunun.neresini silelim:confused:

kfy

Administrator
vatandaş nasıl altatılır bilsinler

uquR

Kayıtlı Üye
Cezmi abi bi adamı tutacan ondan ayrılmayacan Adamlar Resmen arabaya takılan pc gibi olmus ustalar war marşa bas dedi biraz dinledi stop et abi dedi çoçuklar ateşlemeyi değiştirin dedi şakk direk çözüldü sorun... Aldığı parada helali hoş olsun :)

Üst Alt