Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Havalandırma (Klima) Yönlendirme Hatası (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

focus

Kayıtlı Üye
Yılbaşından önce aracıma yetkili serviste yıllık bakım yaptırmıştım. Daha sonra klimayı açıp ön cam max. konuma aldığımda ön cam haricinde sağ yolcu tarafına alt taraftan (torpido altından yere doğru) hava üflüyor. Sürücü tarafında böyle bir durum yok.

Klimatronik dijital klima sisteminde, normalde sadece ön cama yönlendirme seçildiğinde farklı kanaldan hava üflememesi gerekiyor diye biliyorum. Bu noktada sorunun kaynağı ne olabilir?

Şahsi düşüncem, polen filtresi değişiminde yetkili servisin bir hatası neticesi, polen filtresi kapağından üfleme olabilir diye düşünüyorum.

Dijital klimanın göstergelerinde ön cam simgesinden hariç bir gösterge olmadığı halde mi alttan üfleme yapıyor yoksa siz seçmediğiniz halde alt göstergeyi de kendisi mi açıyor.
Bende benzer bir durum var sadece ön cama motor sıcağıyla üfleme seçtiğim halde konsol ve alttan da üflemeyi birlikte açıyor sıkıntısını anlamadım. Auto moduna alıp deniyorum klimayı açıyor.
Biri ilgilense de bilgilensek :)

Dijital klimanın göstergelerinde ön cam simgesinden hariç bir gösterge olmadığı halde mi alttan üfleme yapıyor yoksa siz seçmediğiniz halde alt göstergeyi de kendisi mi açıyor.
Bende benzer bir durum var sadece ön cama motor sıcağıyla üfleme seçtiğim halde konsol ve alttan da üflemeyi birlikte açıyor sıkıntısını anlamadım. Auto moduna alıp deniyorum klimayı açıyor.
Biri ilgilense de bilgilensek :)
Dijital klimanın göstergelerinde ön cam simgesinden hariç bir gösterge olmadığı halde sadece yolcu tarafında alttan üfleme yapıyor.
Konuya pek bir ilgi yok maalesef :(
[doublepost=1453301113,1453301038][/doublepost]Servisle görüştüm, getirin aracı bakalım dediler. Muhtemelen polen filtresi kapağı düşüncem doğru gibi.

Ön cama basiyorum yüz yanlardan da extra üflüyor. Yüze basıyorum yüz orta normal yüz yan ve hafif ön cam ama çok hafif üflüyor. Ayağa basınca az ayağa ve yüz yanlara üflüyor. Autoya alinca otomatik yönlendirme yapiyor sen sadece derece belirliyorsun hizi ve yeri o seçiyor klimayi istersen kapatabilirsin klimasizda otoda kaliyor ama bu sorun yani istenilen yere uflememesi normalmi bilmiyorum bendede kismen ayni sorun var

Yılbaşından önce aracıma yetkili serviste yıllık bakım yaptırmıştım. Daha sonra klimayı açıp ön cam max. konuma aldığımda ön cam haricinde sağ yolcu tarafına alt taraftan (torpido altından yere doğru) hava üflüyor. Sürücü tarafında böyle bir durum yok.

Klimatronik dijital klima sisteminde, normalde sadece ön cama yönlendirme seçildiğinde farklı kanaldan hava üflememesi gerekiyor diye biliyorum. Bu noktada sorunun kaynağı ne olabilir?

Şahsi düşüncem, polen filtresi değişiminde yetkili servisin bir hatası neticesi, polen filtresi kapağından üfleme olabilir diye düşünüyorum.
polen fitlresini ters takmış olabilir ,kapağınla beraber tam oturmamış olabilir..
ya da yönleri veren merkez motor var arızada yapmış olabilir...oto klimacısı ustası cözer fikir edinme açısından

Buğu çözme olayından dolayı ön cam ve yan camlara üfleme yapması normal gibi. Ben yanlış anlamadım umarım.

Buğu çözme olayından dolayı ön cam ve yan camlara üfleme yapması normal gibi. Ben yanlış anlamadım umarım.
Dediğiniz buğu çözme olayı haricinde torpido kapağı altından yoğun üfleme var, normal olmayan kısım bu.
[doublepost=1453477944,1453367646][/doublepost]Bugün yetkili servise gittim, inceleme sonunda yerine tam oturtulmadan takılmış polen filtresinden kaynaklanan sorun, polen filtresinin düzgünce montajıyla çözümlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt