Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

havalı sistemler için yardım

altıpatlar

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar aracıma tırlarda kullanılan havalı debriyaj ve şanzıman havalı fren ve havalı korna yaptırmak istiyorum.bunun için gerekli olan debriyaj vites ve kornayı buldum.ama bu sistemi çalıştırmak için gerekli hava tankı ve motorunu aramam sonucunda amerika tucson şehrinde üretim yapan kleinn marka sistemleri bulabildim resmine bakarsanız tam teçhizatlı bir ürün. bu ürünün satışını sadece ebay sitesinde buldum acaba başka bir site veya türkiye şehirlerinde bulabilirmiyim??? şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 6270-500px.jpg
    6270-500px.jpg
    21.4 KB · Görüntüleme: 110
yanlış anladım değil mi??? Debriyaj ve fren sistemi değişimi ile neyi hedefliyor sunuz? Amaç nedir?

Hocam yanlış anlamada çok merak attim bunları yapmandaki amaç nedir.
Hadi havalı korna neysede diğerlerini düşünmene bir anlam veremedim..

yanlış anladım değil mi??? Debriyaj ve fren sistemi değişimi ile neyi hedefliyor sunuz? Amaç nedir?
evet yanlış anladınız. debriyaj ve fren sistemi değişikliği yapmayacağım ki sadece bu sistemlere ek olarak hava valf ve şnorkel sistemleri ekletip modifikasyon yaptıracağım.amacım: tırlardaki rahatlık kullanım tarzını yaratmak...debriyajın hava valfiyle daha etkin kullanımı vitesin hava ile geçişinin mükemmelliği...tabi bir de tamamen zevk meselesi...

Hocam yanlış anlamada çok merak attim bunları yapmandaki amaç nedir.
Hadi havalı korna neysede diğerlerini düşünmene bir anlam veremedim..
çok kısa tır kullanmanı tavsiye ederdim belki biraz o havalı sistemin rahatlığını deneseydin anlam verebilirdin...bazıları modifikasyon olarak lastik jant tampon değişimleri yapıyorlar bunlar sport şeyler ve çok sıradan.. ben tır merakımdan dolayı bu sistemlerin aynı kullanım tarzını arabama uyarlatmak istiyorum.zevkler ve renkler tartışılmaz...

Feridun kardeşim havalı depriyaj ve vites boşa para harcama demek yalnızca havalı korna tak gitsin.Kompresörede gerek yok ayrıca.Tırlarda bu işin mantığı hayvan gibi şanzıman var.

ya feridun tır otobüs vs hepsini kullandımda mesela ankaraya gidicem 6 ya 1 takıyorum o altıyla ankarada alıyorum soluğu antepte çok trafik te yok :confused:tabi zevk keyif meselesi

Feridun kardeşim havalı depriyaj ve vites boşa para harcama demek yalnızca havalı korna tak gitsin.Kompresörede gerek yok ayrıca.Tırlarda bu işin mantığı hayvan gibi şanzıman var.
tekin abi gürteksin sahibinin oğlunun arabasında olan sistemler bu saydıklarım aracın bu sistemleri şu an sökülmüş ve arabayla beraber satlık ve itilmiş bir durumda.araç satılık çocuk askerde babası bu sistemleri söküp garaja atmış gözünden çıkmış ...bir tanıdık aracıyla beğendiğim parçaları alacağım.tam istediğim havalı korna için çok araştırma yaptım sadece resmini yayınladığım kompresör sistemi düzenli çalıştırıyor.macro 24 volt arap kornası...bunun sesi de çocukluğumda rahmetli dedemin aracının korna sesi.....

ya feridun tır otobüs vs hepsini kullandımda mesela ankaraya gidicem 6 ya 1 takıyorum o altıyla ankarada alıyorum soluğu antepte çok trafik te yok :confused:tabi zevk keyif meselesi
zevkime saygı duyduğun için teşekkür ediyorum...tır ve otobüslerdeki o debriyaj vites hava sesleri beni tahrik etmiştir.imkanım olsa aracı satıp scnia r500 v8 alırdım...

Yalnızca ses için şimdi anladım Feridun.Harika ses verir her vites değişiminde.Yoldan geçenler tır geliyor zannedecek.:) Arabası neymiş bu askerdeki kardeşimizin gerekirse babası ile konuşurum.

Geri
Üst Alt