Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hava filtresiz kullanım

sana msnden yolladığım gibi yap üstad boyayı :)

bayan çorabı takarsan çorabın motora kaçmaması için çorabı jartiyerle bir yerlere tuttur. hem daha güzel bir görüntü olur :D :D

Mantıken hava filtresi sayesinde bilhassa karbüratörlü araçlarda hava benzin karışımını ayarlamada kullanılır. Ha şöyle bir fikir üretilebilir belki. Bis in heryeri gibi motoruda ufak olduğundan kullanılan hava filtre kabini de ufak geldiğinden gerekli hava beslemesini yapmaması sonucu hava+benzin karışımı havadan yana eksik kaldığı için eksik kalan kısmı benzin ile tamamlıyor gibi bir şey aklıma geliyor ve bu sebeplede hava filtresinin sökülmesi sonucu motorun ihtiyacı olan havanın girmesi ile benzin+hava dengelemesinin sağlanabileceğini düşünüyorum ki her nekadar fazla hava her zaman zengin benzin karışımı denklemi vardır ama denemekte fayda var neticede adam bis ustası değil mi ?

bislerin hepsinde hava filtreleri fiat uno ile aynı fiat uno 1.4 lt benim araba 0.75lt bunla ilgili olabilirmi? bide karbüratör ayarı yaptırdım yine cok yakıyordu sonra yatak sardı zaten

bu arada ten çorap jartiyer falan benim mini cooperida yani iice alay konusu ettiniz teesüf ederim :)

Valla dedim ya Görkem normal şartlarda zengin karışım benzin sarfiyatını artırır karbüratörlü araçlarda benim alfada filtreyi söktüğümde benzin ibresinin inişini canlı yayın seyredebiliyordun ama biz ufak motor eğer yeterli havayı çekemiyor ise hava filtresinden bu sefer çiğ benzin den dolayı fazla yakıyor olabilir

bislerin hepsinde hava filtreleri fiat uno ile aynı fiat uno 1.4 lt benim araba 0.75lt bunla ilgili olabilirmi? bide karbüratör ayarı yaptırdım yine cok yakıyordu sonra yatak sardı zaten

bu arada ten çorap jartiyer falan benim mini cooperida yani iice alay konusu ettiniz teesüf ederim :)

valla aklıma geldi görkem yazmadan rahat edemezdim. kızma sakın, miniye laf yok :D:D

tamam ağbicim saol teşekkür ediyorum hele yaptıralımda ilk bunu deneyecem zaten oda olmadı lpg takacam

hadi hayırlısı. ama bana hiç mantıklı gelmedi bu fikir. kesin motora kaçar o çorap yada erir gider. bence deneme.

jartiyeride deneriz mehmet abi tamam ya ikna oldum...:)

Geri
Üst Alt