Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hava Filtresi boru çapı nedir

Ardaakar

Kayıtlı Üye
Leon'a Hava Filtresi Almak İstiyorum Bunu Seçtim Fakat hava giriş çapını bilmiyorum daha önce takan varsa bana yardımcı olabilirmi...
Şimdiden teşekkür Ederim :)
196103462_tn50_0.jpg

atmosferik araçlarda yada 16V araçlarda şehir içinde yakıt artışı ve hantallık istemiyor iseniz aracınızın orijinali ile oynamayın bence kutu dışı direkt hava filtreleri beygir gücü içindir...
Motordaki karisim yuzde 30 u hava yuzde 70 yakit tir...Bu kimyasal denge bozulursa zengin karisim ve guc kaybi yasarsin.
Hava filitresi motor icindeki yanma odasina toz vb metaryerlerin girmesini onlemek icindirZerre kadar bir toz piston ve gomleklerin cizilmesi icin yeterli olacaktir.Sonrada zaten guc kaybi ve yakit artisi gibi sorunlar yasamaya baslarsin
Araçta yazılım vs. ekstra birşey yoksa stock araca filtre taktırmaya gerek yok. Stock araçlarda filtre en ufak güç artışı dahi sağlamaz....
Kesinlikle tavsiye etmiyorum...çapla alaklı bir bilgim yok maalesef yanlış yönlendirmek istemem.ürünü alacanız satıcıyla görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır...

Son düzenleme:
Hava giriş çapına göre uygun boru bulamayabilirsin deneme yanılma yöntemi ile genelde uygulanır işlem benim bildiğim. İsterseniz tuningcilerdeki mevcut borular ile bi deneme yapın sanmıyorum ben buradakilerin ölçerek filtre taktırdığını :) Bu arada filtre için K&N yada Simota tarzı daha kaliteli filtreler alırsanız daha verimli olur saygılar.

Geri
Üst Alt