Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Harddisc'im uçtu...

sen o parayı bana ver sana harddisk olurum :D

Erhan formatlandıktan sonrada bilgilerinin %90 a yakın bölümünü kurtarabiliyorsun. Nasıl mı ? Kısaca anlatayım. Bundan yaklaşık 20 gün önce masaüstü pc min harrdiski çöktü ve bende bütün bilgilerimi çökmeden önce senin ki ile aynı marka olan 500 gb lık harici harddiskime aktarmıştım lakin yinede yeni koymuş olduğum bilgiler vardı . Neyse uzatmayayım ikiye bölünmüş olan pc min harddiskinden d deki bilgileri kurtarmak için bir harddiske daha ihtiyacım olduğundan ucuz yollu halletmeye çalıştım lakin D nin de sonradan anladım ki kurtarılacak bir yeri kalmamış . bunun üzerine bostancıda ki elekrto worldden 119 tl ye sata aldım. Geldim eve kurdum ve aktif olacak kısmı 80 gb olacak şekilde böldükten sonra kurdum pc mi. Lakin bir iki gün sonra indirmiş olduğum bir kaç bilgi çekmiş olduğum resimleri atmak için ayırmış olduğum 320 gb d bölümünün olmadığını fark edince anladım ki pc yi kurarken d bölümünü formatlamadığından D görünmüyor . Neyse formatlamak amacı ile işlemlere başladım ve formatladım. Yeniden açtım pc yi bir de ne göreyim d olarak formatladığım harddisk external olan harddisk. Yaklaşık 380 gb lık bilgi, resim, film, mp 3 puffff :( Hemen araştırırsın netten ve veri kurtarma programlarını buldum ingilizce özürlü olduğumdan Türkçe programların peşine düştüm. Her ne kadar olacağına ümidim olmasa ve Türkçe olmasına rağmen Recuva adlı program sayesinde bu bilgilerin %80-90 oranında kurtardım.

Eyvallah abi. Aslında benim korkum formattan değil, 2 gündür süren elektrik kesintisi yüzündendi. (Bide yarın vermem gerek Grafik Final ödevi yüzünden) Voltaj düşmesi çıkması sonrası yanmış olabilir diye düşündüm. İşte onun geri dönüşü pek olmuyor. Ancak özel firmalar abuk paralara yanmamış sektörlerden bilgi alabiliyorlar. Recuvayıda indirip bir kenarda tutmakta fayda var o zaman :)

bizim yusufun geçen ay hdd uçmuştu..yani raw dosyası olarak görüyordu..250 gb. tamamını geri getirdim..3 sene teknik serviste çalışmıştım..hdd bozulana yardım ederim para istemem dua edin yeter :D

Geri
Üst Alt