Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hararet

korfezliibrahim

Kayıtlı Üye
Merhabalar 2001 toledo 1.6 lpg benzinli. Araç benzinde çalışırken kisa mesafede 4 km de hararet tavan yapti sebebi hakinda bir fikri olan varmi yagi suyu tam fan çalışıyor benim aklima hararet musuri arizalanmis olabilir...

Merhabalar 2001 toledo 1.6 lpg benzinli. Araç benzinde çalışırken kisa mesafede 4 km de hararet tavan yapti sebebi hakinda bir fikri olan varmi yagi suyu tam fan çalışıyor benim aklima hararet musuri arizalanmis olabilir...
İyi ama belki de termostat bozulmuş ve belli sıcaklığa gelince devirdaimi açmıyordur. Göstermek lazım

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaklaşık bir buçuk saat sonra tekrar baktım direk fan devreye girdi gösterge tavandaydi...

Devirdaim açmıyor demektir. Acilen götür yoksa hararet yapar aracın. Sıkıştırmadan sakin sakin. Muhtemelen termostat arızalı. Hararet müşürü arızalı olsa fan açmazdı.

Toplamda 600 civarı masraf olur sanırım. Motorun hararet yapmasında kat be kat iyidir

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi hararet müsürünün soketini söktüm normale döndü muhtemelen müşür arizali yarın işten gelince ilk işim müşürü değiştireceğim tespitimde yanilma ihtimalim varmi acaba ilginiz için teşekkür ederim...

Şimdi hararet müsürünün soketini söktüm normale döndü muhtemelen müşür arizali yarın işten gelince ilk işim müşürü değiştireceğim tespitimde yanilma ihtimalim varmi acaba ilginiz için teşekkür ederim...
İki önceki aracimda buna benzer bir sorun olmuştu ama bende ibre 130 lara degilde 50-90 arasında sürekli olarak dalgalanıyodu. Hararet müsuru değişince sorun çözülmüştü

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt