Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hararet

csaran

Kayıtlı Üye
Arabam 2000 model seat toledo 1.8 signo , tüp taktırmadım.
Benim sorunum sıcak havada dur kalkın çok yapıldığı trafikte klima çalışırken hararetin artması.Bu şartlar altında hararetin artması normal diyeceksiniz ama bu durum bir kaç defa başıma geldi.Özellikle dur kalk yaptığımda hava çok sıcak olmasada bu sorun oluyor.Geçen gün hararet 90 dan sonraki ikinci çizgiye kadar ulaşmıştı.
Konu hakkında bilgisi olan varsa memnun olurum.

bana göre çözüm olarak radyatörü temizletip şişletip antifirizle doldurun.su pompanızı kontrol edin termostatıda 80 veya 70 lik kullanın üzerindeki büyük ihtimal 90 lık termostattır.bu şekilde bakımları yaparsanız istediğiniz kadar sıkıştırın hiç bir sorun olmaz.

Haklısınız bir sorun olduğu belli bir ara baktırayım.
Yanıt için teşekkürler

Klima açılınca, fan devamlı devrededir, yani hararet aksine düşer, aluminyum radyatörlerde şişleme işlemi yapılamaz, ilk olarak antfriz oranını ölçtürün, fazla ise, ısı iletimi azalır, yani ısıyı zor tahliye eder, klima ile birlikte gelen yük artışına cevap veremyen devirdaim de olabilir.

konuyu tekrar hortlatacağım ama bende bu aralar dikkat ettim hararet 90 geldikten sonra kaloriferi açınca yavaş yavaş bi daha 60 düşüyo veya uzun yolda yine aynı şey oluyo bi ustaya sordum termostat arızalıdır dedi ama ben emin olamadım

konuyu tekrar hortlatacağım ama bende bu aralar dikkat ettim hararet 90 geldikten sonra kaloriferi açınca yavaş yavaş bi daha 60 düşüyo veya uzun yolda yine aynı şey oluyo bi ustaya sordum termostat arızalıdır dedi ama ben emin olamadım
usta aynen doğru söylemiş termostat son anlarını yaşıyor hareret yaptırmadan bir an önce termostatı değiştirin...çünkü aracınızdaki termostat büyük ihtimal 70 liktir arızadan dolayı geç açıyor 90 a çıkıyor kaloriferi açınca rahatlıyor düşüyor, ama sıkıştırınca ve ömrü bitince hareret durmaz... önerim acilen değiştirin ve tabiki antifirizi unutmayın...

antifrizi 1 ay önce değiştirdim peki fiyat olarak bi bilginiz var mı bi de serviste değişmem mi doğru olur yoksa sanayide mi

antifrizi 1 ay önce değiştirdim peki fiyat olarak bi bilginiz var mı bi de serviste değişmem mi doğru olur yoksa sanayide mi
fiyat olarak bir bilgim yok ama serviste aşırı pahalı olacağı ve 1 ay önce değiştirdiğiniz antifirizi döküp sıfır dolduracakları kesin.
bana göre işin ehli sanatkar bir ustaya götürün ne de olsa garantisi de yok...basit bir işlem daha önce 123 mercedesime yaptırmıştım ufak yaylı bi parça değişirler ve içinden çıkan antifirizinizide suyla tamamlayıp ısı derecesini ölçerler ve test ederler... kolay gelsin.

fiyat olarak bir bilgim yok ama serviste aşırı pahalı olacağı ve 1 ay önce değiştirdiğiniz antifirizi döküp sıfır dolduracakları kesin.
bana göre işin ehli sanatkar bir ustaya götürün ne de olsa garantisi de yok...basit bir işlem daha önce 123 mercedesime yaptırmıştım ufak yaylı bi parça değişirler ve içinden çıkan antifirizinizide suyla tamamlayıp ısı derecesini ölçerler ve test ederler... kolay gelsin.
tşkler saolun:)

Geri
Üst Alt