Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

HARARET YÜKSELMESİ

Konu, 'Toledo' kısmında gorkemsavcı tarafından paylaşıldı.

1. gorkemsavcı

gorkemsavcı SCW Üyesi

7
    8
    3
    Herkese günaydın.
    2006 model Seat Toledo 2.0 FSI aracımı kar ve hava koşullarından dolayı 3 gün çıkarmadım. Basiretim mi bağlandı nedir bilmiyorum ama 3 gündür hiç çalıştırmadım.
    Sabah aracı yola çıktıktan sonra yaklaşık 15 dakika sonra hararet göstergesi 90'ın üstüne çıktı ve sinyal ötmeye başladı. Aracı stop ettirip 5 dakika bekledikten sonra normale döndü.
    Bunun sebebi sizce nedir ?
    Saygılarımla.

2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.744
    5.596
    113
    İlk calistirmadan sonra biraz beklediniz mi yoksa direk yola mı çıktınız eğer öyle ise soğuktan biraz buz yapmış olabilir sıvı kısımlar antifiriz yoksa eğer soğuk çalışmadan kaynaklı bir arıza sanırım ısınınca da kendini düzeltmiş
    Siz en iyisi motor iyice isinana kadar hareket etmeyin

Bunu beğendi. gorkemsavcı bunu beğendi.
  3. gorkemsavcı

gorkemsavcı SCW Üyesi

7
    8
    3
    Biraz önce servisi aradım Mehmet Bey, ve bana antifirizin rengini sordular.
    Mavi antifiriz olduğunu söyledim kırmızı renkli olmasının gerektiğini söylediler.

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.
  4. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.744
    5.596
    113
    Motor suyunda kırmızı olması gerekiyor mavi olan cam suyu ve buna benzer kısımlarda kullanılıyor. Aracınızı hareket ettirmeden bir kaputu açıp bakın su donmuş mu diye müsait ise radyatorun altında bir tahliye vidasi olacak orayı biraz gevşetip kontrol edin su akiyormu diye eğer su gelirse sıkıntı olmaz

gorkemsavcı ve Leonm@nia bunu beğendi.
  5. gorkemsavcı

gorkemsavcı SCW Üyesi

7
    8
    3
    Mehmet Bey,
    Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıp bilgilendirmek isterim sizi.

6. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Geçmiş olsun, aracınız suyunu eksiltmiş-bitirmiş olabilir.

Aracınızda LPG mevcut mu Görkem bey? LPG regülatör soğutucusunun hortumları çatlıyor ve araç su eksiltiyor eğer sistem Atiker'se bu duruma "kesin" gözüyle bakabilirsiniz.

İliniz Ankara, aklımdan çok ayazlarda radyatör hortumunuzun vb. çatlayıp su sızdırmış olabileceğini de geçiriyorum.

Aracınızın suyunu kontrol edin, eğer kırmızı değilse acilen değişmesi lazım. Antifiriz derecesini ölçtürün, -40 olması aracınızın yararına olacaktır.

EDIT: Adınızı yanlış yazmışım üzgünüm.

Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  7. gorkemsavcı

gorkemsavcı SCW Üyesi

7
    8
    3
    Yüksel hocam aracımda LPG yok. Su rengi mavi ama dediğiniz gibi kırmızı olması lazımmış. İş çıkışı gidip baktıracağım. Umarım fazla bir maliyet çıkmaz :)

Bunu beğendi. yukcell88 bunu beğendi.
  8. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Şimdiden geçmiş olsun o zaman, Sonucunu bekliyoruz. İsminizi yanlış yazdığım için özür dilerim Görkem Bey.

9. gorkemsavcı

gorkemsavcı SCW Üyesi

7
    8
    3
    Estağfurullah hocam ne olacak :) Akşam çaresine bakıp bilgilendirecem

kfy ve yukcell88 bunu beğendi.
  10. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Geçmiş olsun kardeşim... Motor için olan antifriz kırmızdır kardeşim... En yakın servise ya da sanayide iyi bir ustaya gerekeni yaptır derim...

Sayfayı Paylaş