hararet sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

hararet sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akkayaadem

Kayıtlı Üye
öncelikle herkese merhaba.yeni üye olarak aranıza katıldım.benim sorunum 2001 toledonun hararet meselesi.aksarayda yasıyorum.benim seat yaz aylarında normal olarak hararet sürekli 90 derecede sabit kalıyor.ama kış geldimi aracın motoru ısınınca hareket halinde hararet 60 kadar düşüyor rolanti halinde yavaş yavaş yükseliyor ama hararet yapmıyor 90 da kalıyor tekrar hareket edince hararet düşmeye başlıyor.usta normal havalar soğuk diyor.ben ise termostaddan şüpheleniyorum.radyatörün üstünden giden su hortumu sıcak altındaki su hortumu ise soğuk.sizce normal mi yoksa termostad mı arızalı.bilgisayara bağlatınca sorunu bulabilirmiyiz sizce.toledocuların yardımını bekliyorum.:(

REİS38

Kayıtlı Üye
Öncelikle sizi üyler bölümünde tanıya bilimiyiz daha sonra konu hakkında bilgili arkadaşlar yorum yapacaktır,,,

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Bencede Sanki termostatta bir sıkıntı var Ne kadar sogutursa sogutsun Motorun normal alışma sıcaklıgı 90 Derecedir.. Bunun Altına Düşmesi hele Hele hareket halinde Anormal:eek:key:

d_darko

Kayıtlı Üye
Eğer araç hareket halinde iken düşüyor, durunca 90'a çıkıyorsa sorun termostat.

akkayaadem

Kayıtlı Üye
bilgisayara bağlanınca sorun ortaya cıkarmı aceba.ustamız normal dedi havalar soğuk olduğundan düşer dedi.bilgisayara felan bağlamadı.benim kafam tümden karıştı.

akkayaadem

Kayıtlı Üye
bilgi

merhaba sayın yönetici adım adem akkaya aksarayda ikamet ediyorum.2001 toledo signo kullanıcısıyım.forumunuza kayıt olurken yaşadığımız şehir kısmında aksarayın olmadığını gördüm.bende ankara yazdım.ayrıca kendimi üyeler bölümünden nasıl tanıtabilirim.bilgilendirirseniz sevinirim.

KAPTAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
sadece kışları düşüyorsa sıkıntı yapma hararet sorununu ki bu hararet değil herşeyin düzgün çalıştığının nbir göstergesidir uzun yolda bu yaşadığın hararet düşüşü normal şehir içinde yaşayacağını sanmıyorum bundan önceki her iki aracımdada uzun yolda yaşadığım bir olaydır sadece kışları

d_darko

Kayıtlı Üye
Benim aracımda aynı sorun vardı. Mesela otobanda giderken 60'ın da altına düşüyordu sıcaklıki donuyorduk aracın içinde. Araç durunca 90'a çıkıyor sıcaklık. Problem ise şu: termostat açık kalıyor, açık kaldığı için su devamlı devir daim ediyor ve motor sıcaklığı yükselmiyor, aksine düşüyor. Hocam sen termostatı değiştir ama derecesi yanlış alma, 88 derecelik olması lazım.
Bu arada bilgisayara bağlayınca çıkmaz bu hata, mekanik olduğu için.

tugra kazım

Kayıtlı Üye
merhaba sayın yönetici adım adem akkaya aksarayda ikamet ediyorum.2001 toledo signo kullanıcısıyım.forumunuza kayıt olurken yaşadığımız şehir kısmında aksarayın olmadığını gördüm.bende ankara yazdım.ayrıca kendimi üyeler bölümünden nasıl tanıtabilirim.bilgilendirirseniz sevinirim.
http://www.seatclubworld.com/uyelerimiz-2/ burdan direk kendinizi tanıtan konu acabilirisniz üst sol köseden

REİS38

Kayıtlı Üye
sıkıntınız %90 termostat işlevini yitirmiş yada derecesi düşük bir termostad takılmıştır %10 ise hararet müşünüzde sorun vardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...