Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hararet problemi

DrMakarna

Kayıtlı Üye
Buraya açmıştım konu, çalışma problemi vardı aracımın. Isı sensörü arızalıymış. O yüzden motoru ve suyu hep soğuk olarak algılıyormuş fazla yakıt veriyormuş motoru boğuyormuş. Isı sensörü değişti. Lpg gaz ayarı yapıldı, filtre değişti. Hidrolik azalmış hidrolik dolduruldu. Anti friz aldım koydum. Dün bu hadiseler toplam 100 tl ye yapıldı.
Lakin bugün ne kadar sürdüysem arabanın hararet 90 a çıkmadı hiç. 20 kilometro yol yaptım. Ancak ilk çubuğa kadar çıktı sonra geri düştü. Hep dipte kaldı.

Sizce bu sorun, değişen ısı sensöründen midir? Yoksa termostat falan mı arıza yapmıştır?

Hava çok soğuksa dizel de olaydı mümkün olurdu, benzinliler daha çabuk ısınır, motor ısınmadıysa fan açıkmıydı bakmalı, antifriz sviyesi normal mi bi bakın.

Anti friz yeni doldu işte. Motor sıcak. Az bir şey yükseldi geri düştü.

Termostat açık kalmış

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynısı basima gelmisti.termostatı degiştirin.35liraya degiştirmiştim ama kesinlikle orj olsun

Geri
Üst Alt