Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hararet konusunda yardım

Şaşmaz sanayide Dinler oto var.Sahibini görünce sanayici bile demezsin.Ki matemetik bölümü mezunu ama ustalığa babadan gönül vermiş biridir.Yanında çalışanları da müşteriye düzgün davranan, iş yapan insanlardır.Tavsiye ederim​
kardeş merhabalar bahsettiğiniz bu DİNLER OTO

Kurtbil kardeşim merhabalar tavsiyeniz üzerine dinler oto ya gittim.Gerçekten dediğiniz gibi sanayici demeye bin şahit.Gerçekten çok iyi ilgilendiler.Sanırım sürekli gideceğim mekanı buldum.Herkese tavsiye ederim.İlginize ayrıca teşekkürler.

o araçta en çok dikkat etmen gereken durum sigorta tablası öndeki gözün hararette olsun fan açmama durumuyla karşılaşabilirsin klima ve fan sigortaları yan yana olduğundan klima çalıştığında o tablayı eritiyor iyi bir ustan varsa klima sigortasını ordan dışarıya aldırt böylece sorun olmaz:) yaz geliyo çünkü dikkatli olmanı tavs,ye ederim hararet yükselmesi hiç problem değil hızlı ısınır hava koşullarına göre normaldir bence:)

2001 seat cordoba stella aracımı alalı 15 gun oldu.bugun yaklaşık 20 km bır mesafe şehirdışı yaparken aracın harareti 90 dereceden sonraki ikinci çizgiye kadar yükseldi.Gideceğim yere vardıktan sonra kaputu açtım.Radyotöre giren iki tane su borusu var.üstteki sıcak alttaki ise neredeyse tamamen soğuktu.aracın soğutma fanının çalıştığını gördüm.Tahminime göre her iki boruda sıcak olması gerekiyor.Üsttekine el demiyor ama alttaki soğuk.Yaklaşık iki saat sonra aynı mesafeyi tekrar katederken kısa zamanda arac tekrar 90 dereceyı buldu.önceki sorunu aynen yaşadım.Bu konudaki tavsıyelerınızı bekliyorum ne yapmalıyım.teşekkurler.

kardeşim geçmiş olsun öncelikle.Sana tavsıyem zamanında stella kullanmıs bırısı olarak hararet gostergen yukseldıgı an arabadan bı uyarı sesi gelır ve o sesı duyar duymaz aracını saga cekıp kaputunu acıp bıraz aracın dınlenmesını beklemen olur su ekler devam edersın,hareket etmeye devam edersen şayet motoru yersın.Bu sorun benım basıma da geldı eskı arabam ılk arabam daha dogrusu stella ıdı hararet musuru bozulursa arac gostergede hararet gosterır ama kaynatmaz! devır daım bozuksa hararet yapar yanı durup kaputu acana kadar bunu anlaman mumkun olmaz ( hararet musuru 24 tl 10 gun olmadı ben degıstırdım yenı suankı arabamın trıgerı le bırlıkte devırdaım ı de degıstırdık bunu da degıstırıp boyle bıseye mahal vermek ıstemedık.)cok basıt kendın bıle takabılecegın cok kucuk bı soket onun dagılması soz konusu olamaz senın şanslıgın becerıksız tamırcın olmus devırdaım yapamadıgı ıcın araba suyu cevıremedıgı ıcın hararet yapmıs adam kapagı da acınca bobıne ve tesısatın oldugu kablolara sıcramıs bobını patlatmıstır (oyle tahmın edıyorum) bunların karsılıgında da yaptıgı ısın parcalarının malıyetını sana ıscılıgını de kendı yapmıs durum onu gosterıyor aynısını ben yasadım arabayı yenı aldıgımda yıkamacıya tecrubesızlıgımden dolayı motoru da yıka dedım o da gerkenı yaptı :) senın hararetı de adana pozantı damlama yokusunda yasadım stellada devır daım cıktı aracı bosa attıgında hararet duser vıtese aldıgında tekrar cıkar bırde devır daımın dısında su hortumlarının motora gırdıgı yer bı parca var dırsek gıbı 2. resım o boru da zamanla kıreclenıp su sızdırabılıyor onu da degıstırmenı onerırım

devır daım : 120 lıra
devır daım hortumu : 30 lıra
hararet musur : 25 lıra
bobın : 70 lıra
devirdaim.jpgdevır daım hortumu.jpghareret musur.jpgbobin.jpg

Ekli dosyalar

• devirdaim.jpg
    devirdaim.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 5
  • devır daım hortumu.jpg
    devır daım hortumu.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 5
  • hareret musur.jpg
    hareret musur.jpg
    7.1 KB · Görüntüleme: 5
  • bobin.jpg
    bobin.jpg
    7.3 KB · Görüntüleme: 4
artık surekli Şaşmaz oto sanayiindeki Dinler oto ya gidiyorum tek kelime ile mükemmel teşekkürler.

Geri
Üst Alt