Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hararet konusunda yardım

goldenhammer

Kayıtlı Üye
2001 seat cordoba stella aracımı alalı 15 gun oldu.bugun yaklaşık 20 km bır mesafe şehirdışı yaparken aracın harareti 90 dereceden sonraki ikinci çizgiye kadar yükseldi.Gideceğim yere vardıktan sonra kaputu açtım.Radyotöre giren iki tane su borusu var.üstteki sıcak alttaki ise neredeyse tamamen soğuktu.aracın soğutma fanının çalıştığını gördüm.Tahminime göre her iki boruda sıcak olması gerekiyor.Üsttekine el demiyor ama alttaki soğuk.Yaklaşık iki saat sonra aynı mesafeyi tekrar katederken kısa zamanda arac tekrar 90 dereceyı buldu.önceki sorunu aynen yaşadım.Bu konudaki tavsıyelerınızı bekliyorum ne yapmalıyım.teşekkurler.

termostat açmamış da olabilir veya termostat bağlantı noktaları kireçlenmiş de olabilir...kontrol etmenizde fayda vardır...:eek:key:

eger fan çalışıyorsa termostat bi sorun yoktur büyük ihtimal hararet müşiri yada devirdaim bi sorun var

yıllar önce 123 kasa mercedesim vardı fan ve pervane motor devir hızına bağlıydı hararet yaptı anormal bi şekilde ama termostat açmamıştı yay sorunundan dolayııı sonra termostatı sıfırladık sorun çözülmüştü...
arkadaşımızın aracındaki pervane fan çalışma prensibinin bilmiyoruz..varsayım olarak çözüm önerilerine göre hareket etmek gerekir...termostat müşür fan kireç borular gibi...:eek:key:

bundan 3 yıl önce çok yakın bi arkadaşımda skoda octavia vardı aynı sorunu oda yaşadı hareret sürekli yükseliyodu fan çalışıyo bizde termostat sandık ama serviste durum ortaya çıktı devirdaimde sorun varmış termostat herhangi bi sorun çıkmadı en iyisi arabayı usta gördüğünde ortaya çıkacaktır :)

acilen baktırın, soğutma sistemiyle ilgili sıkıntılar büyük masraflar açıyor değilse..

cevaplarınız ve yardımlarınız için hepinize teşekkürler.tavsiyeleriniz uyarak tamirciye gittim.hararet müşüründen cıktı.alaetin içi dağılmıştı.yan sanayi bu araçlara uymuyor dediler.orjinali 175 tl art antifirz işçilik toplam 250 tl mal oldu.yalnız gittiğim yerin çalışma stili hiç hoşuma gitmedi burda isim vermeyeceğim.Tavsiye edeceğiniz memnun olduğunuz tamirciler varsa yazarsanız sevinirm.Örneğin şunu diyebilirim.Sanayiye gıttım derdımı anlattım tamam bakalım dediler.Hararaet müşüründendir dediler.Adamlar direk su deposunu açtılar antifiriz kaynamakta olan olduğu gibi arabanın motor aksamı uzerine aktı taki tazyik bitene kadar.İLK aklıma su geldı "eyvah bu ısın sonu sakat" dedim.Nitekimde öyle oldu.Malzeme değişti anifiriz yenilendi.Arabay çalıştırdık bir tur atıp geldim.Sonra araba birdaha çalışmadı.Yok ateşeleme bobini, yok beyin vs hepsini denediler olmadı.Kazara getirdikleri yeni beyinde çalışsaydı bıtmiştik valla.Neyse ıslanan butun fişleri söküp içlerini kuruttular.! saat daha araba çalışmadı.Sonra çalıştı 17 mart cumartesinden buyana halen çalışıyor inşallah bir sıkıntı cıkmaz.Sonuç olarak birdaha o dukkana adım atmam.O yuzden gercekten işini ciddiye alan tertıp duzenlı ve bılgılı calışan tamirciler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

geçmiş olsun sorununuz çözülmüş ne mutlu, ama sanatkar işinin ehli usta bulmak bu zamanda gerçekten çok zor...

Şaşmaz sanayide Dinler oto var.Sahibini görünce sanayici bile demezsin.Ki matemetik bölümü mezunu ama ustalığa babadan gönül vermiş biridir.Yanında çalışanları da müşteriye düzgün davranan, iş yapan insanlardır.Tavsiye ederim

Geri
Üst Alt