Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hangisi İnsan hangisi Köpek ...

bilmiyorum buna ne denir ancak ben bi insana bile bişi olduğunda hayvanlara üzüldüğüm kadar üzülmüyorum... üzülmememin sebepleri ise 1. si insanların zekaları hayvanlardan çok daha yüksektir ve dikkatli davranabilirler ancak hayvanları biz kollamalıyız... 2. si ise hayvanlar insanlara nazaran daha ''insancıl''...

Daha insancıl ve daha masum..

Ölmemek için öldürür hayvanlar alemi..

İnsanlar alemi zevkine toplu hayvan katliam yapar..

yazık ya. yazacak bişey bulamadım. tam bir insanlık ayıbı. bundan 5-6 yıl önce yolda giderken bir kuşa çarpmıştım. çektim kenara, indim arabadan, gittim kuşun başına baktım ölmüştü. yaklaşık 2 hafta falan aklımdan çıkmamıştı bu olay. çok üzücüydü.:(

bravooo sonsuz tebrikler , birtanesin adamsın kardeşim benim yaratılanın yaratana layık olması lazım

teşekkür ederim zafer abi..içim acıyor bunları gördükçe...böyle yapanları çok kovaladım sokakta...otelde yan komşumun kedisi vardı siyam..abi dedi yeliz abla huylanıyor dedim ver kediyi bana..kedi hamile..bende kalıyor...
birgün geldim yavrulamış ama yer yaptığım yere değil...dolabın içinde en iyi kıyafetlerimin üstüne yavrulamışş..ben o muhteşem yavruları izlerken..komşum abi..gitmiş elbiseler dedi..dedim elbiseler gelir şu güzelliğe bak..sonra bir buçuk odada ben ve 8 kedi..yedik içtik uyuduk uyumadık..halıların üstüne mıçtık..ve büyüdük sonrad mecburen sevecek olanlara ücretsiz olarak dağıttık sadece bir tanesi bizde kaldı..o da çocukken gözü mikrop kapmıştı ama veteriner de bir şey yapamadı..o hala bodrumda arkadaşımın evinde korsan ismiyle evde bahçede hala oynamakta...o tek gözlü çirkin şey şu an bir güzel anlatamam...
bu ilk ve tek kedi hikayem değildir..köpeklerim de oldu...ama şu göçebe hayat izin vermiyor devamlı bir dosta...

en güzel yanı nedir kedinin bilir misin abi..büyütürsün beslersin..vakitleri geldiğinde sahibinin yanında yummazlar gözlerini..giderler uzaklara üzülmesin diye dostu yareni..

İnsanlar alıp veterinere gidince para harcayacaklarını falan sanıyolar; ona nolursa olsun benden bişey çıkmasın mantığındalar ama sosyete veterinerleri hariç hiçbirinin böyle bir durumda para talep ettiğini ne gördüm ne duydum ne işittim... Çok veteriner tanıdığım var hepsi bunun gibi olaylarda yaralanan hayvanları tedavi ediyorlar yerleri olmasa bahçelerinde bakıyolar, sahiplendirmeye çalışıyorlar... Hastanelerimizde bile bazen bunlar yapılmıyorken bizim bu insanlardan insanlık beklememiz de bizim ayıbımız olsun... Ya kendi köpeği yada yakını olsaydı...

İnsanlar alıp veterinere gidince para harcayacaklarını falan sanıyolar; ona nolursa olsun benden bişey çıkmasın mantığındalar ama sosyete veterinerleri hariç hiçbirinin böyle bir durumda para talep ettiğini ne gördüm ne duydum ne işittim... Çok veteriner tanıdığım var hepsi bunun gibi olaylarda yaralanan hayvanları tedavi ediyorlar yerleri olmasa bahçelerinde bakıyolar, sahiplendirmeye çalışıyorlar... Hastanelerimizde bile bazen bunlar yapılmıyorken bizim bu insanlardan insanlık beklememiz de bizim ayıbımız olsun... Ya kendi köpeği yada yakını olsaydı...

Böyle bir durumda para talep edecek bir veteriner bıraksın zaten o mesleği..

hayvanların bu tarz durumlardaki çaresizliği benim ömrümden götürüyo.. :( :(

Köpeğin kaldırımdaki adama gitmesi ondan yardım beklemesi ve adamın ilgilenmemesi karşısında... köpeğin çaresizce geri gitmesi içim cız etti........:(

O taksici şerefsiz daha sonra durmuştur inip aracın önünde hasar varmı diye bakmaya........!

Geri
Üst Alt