Hangi yağ? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Hangi yağ?

Konu, 'Leon 1M (1998-2005)' kısmında DrMakarna tarafından paylaşıldı.

1. DrMakarna

DrMakarna
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar. Leon 1.6 16v 2004 model araca sahibim. Arabayı temmuzda almıştım. Bakımını aldığımda yaptırmıştım. O bakımda verilen kartta yağ olarak 5.40 yazıyordu. Ama eksiltme yağ yakma falan yoktu. Pazartesi yeni bakım yaptırdım. Dediler ki bu arabaya 10.40 yağ olmalı 5.40 olmaz ince kaçar muhtemelen yazan kişi yanlış yazmıştır dediler 10.40 yağ koydular. Filtreler vs değişti. Bakım yapıldıktan sonra LPG'deyken araç hantallaştı. Kalkışta özellikle hantallığı hissedebiliyordum. LPG filtresi vs. Ocak ayında değişti bu arada. Gaz ayarı mı acaba dedim ustaya götürdüm. Ayarı düzgün dedi. Belki aldığın LPG kalitesiz pis denk gelmiştir ondandır bitir tamamen biraz benzinde bin sonra Shell'den al LPG'ni dedi. Bugün yaptım böyle fark etti bayağı ama yine de LPG'de hantal araç. Acaba Bu hantallığın sebebi yanlış yağ falan koyulmasından mıdır? Bir fikri olan var mı? Yağ, Mobil markaydı.

2. eserbaba

eserbaba
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    527
    Ödül Puanları:
    93
    adam doğru koymuş yağı.bence sıkıntı yok.

Bunu beğendi. DrMakarna bunu beğendi.
  3. Leonm@nia

Leonm@nia
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1.638
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de öyle hatırlıyorum kardeşim...

Bunu beğendi. DrMakarna bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş