Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi Şanzıman Yağı?

merhaba arkadaşlar,
bugün malum ısuzu kamyonetimizin bakımı için sabahtan beridir küsget sanayi merkezindeydim, zaman zarfın şanzıman yağları için detaylı bir araştırma yaptım
ve o kadar yere sordum ki artık telefon açılan bölge müdürü ile karşılaştım,
mobil 75-90 buldum ama yağ bilgisi olan usta ve bölge müdürü marka önemli değil sizin araçlarınıza en uygun numara kesinlikle 75-80 dedi...
bu numarada da mobilin ve shellin bulunmuyor sonra castrol bayisindeki bizim seat vw araçlarına en uyumlu ve servisin kullandığı modeli inceledim yazıları aktarıyorum...

Castrol Syntrans V FE 75W-80YAKIT VERİMLİLİĞİ SAĞLAYAN ÖZEL MANUEL TRANSMİSYON YAĞI
API GL-4 GEREKTİREN TÜM MANUEL TRANSMİSYONLAR VE AKS UYGULAMALARI İÇİN

Syntrans V FE 75W-80, senkromeç uyumluluğu ve yakıt verimlilik yararlarıyla birleştirilen, klasik bir GL-4 yağına kıyasla gelişmiş EP performansı sağlamak üzere tasarlanan tam sentetik bir 75W-80 dişli yağıdır.

API GL-4 yağının istendiği dişliler, düz şanzımanlar, aktarma kutuları ve diferansiyeller için uygundur. Audi’nin ML 311 ve ML 285 nesil manuel şanzımanları için, onaylanmıştır. Castrol tarafından, tüm 5 ve 6 vitesli, manuel şanzımanlı Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda araçlar için önerilmektedir.
ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

• Mükemmel aşınma önleme / yüksek basınç koruması ile birleştirilen düşük viskozite daha ağır yüke maruz kalan aks uygulamalarında yakıt tasarrufu sağlar.

• Olağanüstü iyi soğuk akış özellikleri, çalıştırmada ilave koruma sağlar ve vites değiştirme kalitesini geliştirir.

• Mükemmel sürtünme özellikleri senkromeç ömrünü uzatıp vites konforunu geliştirir.

• Yüksek kesme mukavemeti yağ ömrü boyunca performansı korur.

• Mükemmel yüksek sıcaklık mukavemeti şanzıman temizliğini sürdürürken şanzıman ve yağın ömrünü uzatır.
ONAYLAR

• API GL-4+
• Audi TL 52532

Geri
Üst Alt