Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
İlk bakımda servis Castrol magnatec 10w 40 koydu. ikinci bakımda Castrol EDGE 5w 40 koydursam sorun olurmu acaba..

0-30 yağlar en ince yağ grubunda ve tsi lerde belli bir süre sonra aşırı yağ eksiltme ve daha çabuk bozulma tespit edilmiş dedi bana servis onun için artık 5-30 a geçmişler.bende deetaylı bir araştırma yaptım dedikleri doğru ama şuda varki eski tanıdık bir ustam ( vw servisinden ayrıldı...servis yağları fıçı yağ dedi en adi kalitesiz yağlar dedi bu yüzden bir çok araçta turboyu tıkama yaptı milletin turbosunu yaktılar dedi...ve bunu bir çok servis kasıtlı yapıyormuş eee tek kazançları servis olunca...) yağ konusunda da avrupadaki hemen hemen tüm yayınları okudum.en ilginç olanı amerikalı bir makina mühendisinin castrolü bırakkın tavsiye etmeyi bisikletimi yağlamak için bile kullanmam demesi...
tsi için 5-30 mobil 1 esp en çok tercih edilen 2. sırada ise shell in 5-30 var...castrol ilk 3 de bile yok..karar sizin ben mobil 1 bulabilirsem alacam...kendi gözümle göre göre değiştirecem...

ergun bey mobil konusunda evet fakat fıçı en adi veya kalitesiz olamaz sadece servisin fıçıyı tercih sebebi ekonomik olmasıdır.

0-30 yağlar en ince yağ grubunda ve tsi lerde belli bir süre sonra aşırı yağ eksiltme ve daha çabuk bozulma tespit edilmiş dedi bana servis onun için artık 5-30 a geçmişler.bende deetaylı bir araştırma yaptım dedikleri doğru ama şuda varki eski tanıdık bir ustam ( vw servisinden ayrıldı...servis yağları fıçı yağ dedi en adi kalitesiz yağlar dedi bu yüzden bir çok araçta turboyu tıkama yaptı milletin turbosunu yaktılar dedi...ve bunu bir çok servis kasıtlı yapıyormuş eee tek kazançları servis olunca...) yağ konusunda da avrupadaki hemen hemen tüm yayınları okudum.en ilginç olanı amerikalı bir makina mühendisinin castrolü bırakkın tavsiye etmeyi bisikletimi yağlamak için bile kullanmam demesi...
tsi için 5-30 mobil 1 esp en çok tercih edilen 2. sırada ise shell in 5-30 var...castrol ilk 3 de bile yok..karar sizin ben mobil 1 bulabilirsem alacam...kendi gözümle göre göre değiştirecem...

servislerde fıçıda kullanılan yağ bildiğim kadarıyla 10-40..
ve 10-40 kullanan motorlar için herhangi bi sıkıntı neden yaratsın..tutup uyumsuz bi motorda kullanılırsa sıkıntı yaratır tabii..

Repsol ile motul sadece motorsikltler için yağ üretiyo galiba artık.. Ama benzin kapağında repsol öneriyo ne saçma iş..

numan motul spor araclarda kullan sayısı yuksek bır yagdır ozellıklede turbo ve asırı yuklu araclar hep motul kullanıyor

TSI için castrol edge 0W-30 kullanılmalı demiş seat ve castrolün sitelerinde..ben 4 litre aldım..zor buldum..kendim değiştirdim..5000de bir değiştiriyorum artık..

yanlış kaan yağ daha açılmadan ondan gerekli werimi almadan atıyorsun

Merhaba;
Kayadibi serviste geçen biraz yağ üzerine tartıştık.(İbiza 1.4 TDI Motor)
Castrol VW TDI motorları baz alarak özel ürettiği modeli castrol 5w30 edge var.
Servisteki yetkili yok efendim öyle birşey servisteki yağ vw tarafından gönderiliyor ve böyle birşey olsa castrol kullanırız dedi.
Bende inatla internetten castrolün sitesinden size göstereyim diye ısrar ettim fakat bakmadılar:)
Kişi bunu bilemeyebilir fakat ısrar etmesi garip ve kaldıki yağ değişimi için 150lira dedi!

Aranızda bu yağlardan kullanan varmı?Ve tavsiye edermisiniz?
Mobil1 Mobil super 3000 FE 5W-30
http://www.mobil1.com.tr/cms/Mobil-Super-Serisi.aspx
Castrol Edge 5W-30
http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9032363&contentId=7059388

Teşekkürler!

xx

mobil1 fe diye bir ürün yok...m.sup.fe 5w30 dur.

Geri
Üst Alt