Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi marka ve seri yağ??

kararsızım katalogta 5 30 ikinci tercih 5.40 ama ben 10 40 kullanıyorum ortada kaldım. işin aksi yönü alternatif olarak 10 40 gösterilmemiş bile

Bugün park lambası almak için gittim. birden kendimi bir bidon yağ alırken buldum. Daha önce castrol kullanmıştım. son olarak Elf konulmuştu. Elf 10\40 olmasına rağmen 8 bin km de 1 lt eksiltti. ve yağ boşalırken siyah hafiften kahverengiydi. Castol alırken magnetic vardı. ve GTX vardı. GTX ALDIM. NETTEN ŞİMDİ BKTIM.
http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/products/car/engine-oils/castrol-gtx.html
60 KM kadar şehir içi ve dışı aracı denedim. inanamadım. Ciddi söylüyorum. Elf hemen özelliğini kaybediyor. araç okadar sessiz ki bi an dedim acaba psikolojik mi diye. arkadaş bindi. senin araç ne kadar sessizmiş deyince bi ayrı gaza geldim.
Fark ettiklerim.
* Sessiz çalışma ( Hatta arkadaşı beklerken araç çalışır vziyette beklemişim valla. o derece)
* Rolantide çalışırken direksiyona gelen hafif titreşimler yok oldu.
* Hızlanırken zorlanma oluyordu o gitti.
* Yüksek hıza çıktığımda zorlanmayı hissediyordum. Titreme vardı. gitti.
Bundan sonra castrol...

casrtolden şaşmayın ,elf totalden uzak durun , daha önce 230 bin km deki toyotamdan biliyorum elf ti yağı 10000 km de 1 kilodan fazla yakmıştı yağ ,castrolde ise aynı şartlarda sacede 1 su bardağı kadar eksiltmişti ..

Geri
Üst Alt