Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi Marka Otogaz Kullanıyorsunuz - Anket -

Hangi Marka Otogaz Kullanıyorsunuz ?

• Aygaz

Kullanılan: 40 31.5%
  • BP Gaz

Kullanılan: 8 6.3%
  • Erciyesgaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • İpragaz

Kullanılan: 4 3.1%
  • Milangaz

Kullanılan: 11 8.7%
  • PO Gaz

Kullanılan: 11 8.7%
  • Shell Gaz

Kullanılan: 35 27.6%
  • Total Gaz

Kullanılan: 1 0.8%
  • Diğerleri

Kullanılan: 4 3.1%
  • Her markayı kullanıyorum

Kullanılan: 13 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    127
500 km lik mesafede Sürüş Tarzı 120 km lik bir mesafe arttırmaz eksiltmez ama bence yakıt cinsi de o kadar fark etmez Sanırım İkiside Üst Üste gelmiş Yalnız Bende aynı kanıdayım Ucuz Etin Yahnisi Yavan Oluyor Herdaim..:eek:key:
Dizel icin 120 menzil 20 30 liralik mazot yapar dizel icin bu full tarzi benzinlikten yakit alipta sikayetci olan cok var tatil donusu.Shell,opet,Po bunlar daha guvenilir geliyor desekte sunu dusunun her Mc Donalds her burgerin tadida ayni olmuyor menuler ayni olsada

Size bildiğimi düşündüğüm birşeyler anlatayım(yanlışsa düzeltin lütfen).Mesela iç anadoludaki benzinlikler kırıkkaledeki yada mersindeki dolum yerlerinden tankerlerini doldurur.Misal opet ve sunpet ikiside koç un olduğu için opet şirketinden dolum yapar. sunpetle opet mazot ve benzini arasında hiç fark yoktur arkadaşlar onu söyleyeyim.Aradaki fark şudur Kırıkkaledeki benzinle yada mazotla mersindeki aynı değildir.Opet iki yerdede aynı katkıları kullansada yakıt kalitesi arasında fark vardır.mesela küçük şirketler gidip opet yada ne bileyim başka firmadan yakıt dolumu yapabilmektedir.Shell opet Po gibi firmaların avantajı artık şudurki otomasyon sistemi mevcuttur sık sık kontronöreri gelip bakar.kaçak mazot yapan varsa hemen o şahıslarla ilişki kesilir.onlar direk kendi petrol şirketinden alım yaparlar o yüzden doğal olarak cok güvenilir firmalardır.

Gaz dada aynı şey mevcuttur.büyük firmalar mecburen kendi firmalarının gazını kulanmakla yükümlüdürler.kaçak gaz alamazlar.Ama cokda ünlü olmayan yerden aldığınız lpg nin ne üdüğü belirsiz bir gaz olma ihtimali vardır.adam her firmadan gaz alımı yapabilir.çünkü denetim kendi içlerinde yok gibi bişeydir.Gazların kaliteside katkı ile alakalıdır zaten yoksa her firma aynı gaza yaptığı katkı oranında kalite katar.genl kanıda zaten belli başlı 5-6 marka arasında gidip gelmekte yarar olduğudur.Zaten bunu da herkes bilir.benim bunu buraya niye yazdığımda bu saatte yapacak başka birşey bulamamamdan kaynaklanmaktadır.
Birde kel alaka olacak ama.Bu yıl eylul basından beridir haftada bır yada 2 oynadıgımız halı saha macından ılk defa galip gelmemiz ayrı bir mutluluk kaynagımızdır.:D
Eyi geceler arkadaşlar

Size bildiğimi düşündüğüm birşeyler anlatayım(yanlışsa düzeltin lütfen).Mesela iç anadoludaki benzinlikler kırıkkaledeki yada mersindeki dolum yerlerinden tankerlerini doldurur.Misal opet ve sunpet ikiside koç un olduğu için opet şirketinden dolum yapar. sunpetle opet mazot ve benzini arasında hiç fark yoktur arkadaşlar onu söyleyeyim.Aradaki fark şudur Kırıkkaledeki benzinle yada mazotla mersindeki aynı değildir.Opet iki yerdede aynı katkıları kullansada yakıt kalitesi arasında fark vardır.mesela küçük şirketler gidip opet yada ne bileyim başka firmadan yakıt dolumu yapabilmektedir.Shell opet Po gibi firmaların avantajı artık şudurki otomasyon sistemi mevcuttur sık sık kontronöreri gelip bakar.kaçak mazot yapan varsa hemen o şahıslarla ilişki kesilir.onlar direk kendi petrol şirketinden alım yaparlar o yüzden doğal olarak cok güvenilir firmalardır.

Gaz dada aynı şey mevcuttur.büyük firmalar mecburen kendi firmalarının gazını kulanmakla yükümlüdürler.kaçak gaz alamazlar.Ama cokda ünlü olmayan yerden aldığınız lpg nin ne üdüğü belirsiz bir gaz olma ihtimali vardır.adam her firmadan gaz alımı yapabilir.çünkü denetim kendi içlerinde yok gibi bişeydir.Gazların kaliteside katkı ile alakalıdır zaten yoksa her firma aynı gaza yaptığı katkı oranında kalite katar.genl kanıda zaten belli başlı 5-6 marka arasında gidip gelmekte yarar olduğudur.Zaten bunu da herkes bilir.benim bunu buraya niye yazdığımda bu saatte yapacak başka birşey bulamamamdan kaynaklanmaktadır.
Birde kel alaka olacak ama.Bu yıl eylul basından beridir haftada bır yada 2 oynadıgımız halı saha macından ılk defa galip gelmemiz ayrı bir mutluluk kaynagımızdır.:D
Eyi geceler arkadaşlar

:D

Sorma bizde herhafta yanmekten sıkıldık artık karşı taraf yakında maçlara gelmiycek diye korkuyoruz bende hayatımda ilk defa bu kadar çok üst üste yenen bi takımdayım.. okul ortamını bilmediğim için güya beni kötü takıma vermişti eskiler nolduysa takımda bir iki kişi revize olunca karşı takımın bizden çektiğini kimseden çekmeyecek duruma geldi inşallah haftaya onlar yener :D

Arkadaşlar ben milangaz kullanıyorum 2.29 KR burada turkuaz petrol aracılığıyla satılıyor sizce nasıl bu gaz?

Arkadaşlar ben milangaz kullanıyorum 2.29 KR burada turkuaz petrol aracılığıyla satılıyor sizce nasıl bu gaz?

Milangaz ucuz ve "kararında" bir lpg'dir patron; şöyle açıklayayım size: litresi 2.35 olan milangaz ile bir depo alıp bittiğinde yaptığım hesap ile petrolofisi lpg ile full depo hesabım kafa kafaya. İkisinde de çok küçük rakamlar oynuyor. Mesela milangaz km'de 0,302 gibi iken pogaz 0,307 gibi oluyor. Sürüş karakteristiği ve hava sıcaklığı ne derece farkettirdi bilmiyorum ama artık evimin karşısındaki po'dan alıyorum yakıtlarımı... Fiyat farkı bariz fazla ise almaya devam edin ve kendiniz deneyin bence.

Kötü bir bayidekini zaten ilk depoda anlarsınız. Araç "gitmem!" diye bağırır :)

bp gaza ne dersiniz? aracı aldım alalı hiç şaşmadım hangi şehirde olursam olayım...

Butun lpg istasyonlarını denedım teker teker km sıfırladım bıtene kadar almadım karıştırmamaya calıştım. En yaygın olan ve en cok goturen gaz Shell gaz. Aytemiz de guzel fakat heryerde bulunmuyor PO Opet falan oralara hiç gitmeyin paranıza yazık hava basıyorlar. Benim ortalama yakıt tuketımım bu bırkac haftadır Şehir içi 20 kuruş(10 tl - 50 KM) Şehirler arası 16 Kuruş (20tl - 125km) Shellden gazın lıtresını 2.36 ya alıyorum.
Birde şu var diyelimki uyduruk bir petrol istasyonunda gazın litresı şok fiyat 2,15 - 2,20 gibi cıddı bır fark olursa toplamda bırım fıyata daha cok lıtre aldıgınız için Shell ile ya aynı km ye ya da bıraz daha fazla km ye denk gelıyor.

genelde aygaz kullanıyorum bazende shell gaz ikiside diğerlerinden farklı

Butun lpg istasyonlarını denedım teker teker km sıfırladım bıtene kadar almadım karıştırmamaya calıştım. En yaygın olan ve en cok goturen gaz Shell gaz. Aytemiz de guzel fakat heryerde bulunmuyor PO Opet falan oralara hiç gitmeyin paranıza yazık hava basıyorlar. Benim ortalama yakıt tuketımım bu bırkac haftadır Şehir içi 20 kuruş(10 tl - 50 KM) Şehirler arası 16 Kuruş (20tl - 125km) Shellden gazın lıtresını 2.36 ya alıyorum.
Birde şu var diyelimki uyduruk bir petrol istasyonunda gazın litresı şok fiyat 2,15 - 2,20 gibi cıddı bır fark olursa toplamda bırım fıyata daha cok lıtre aldıgınız için Shell ile ya aynı km ye ya da bıraz daha fazla km ye denk gelıyor.

bende shell gaz kullanıyorum gerçekten fazla götürüyor diğerlerine göre.

Geri
Üst Alt