Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi hava filtresi?

Emre34

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Merhaba,

Bir aya yakin suredir arastiriyorum fakat bu konuda hala tam bir sonuca varamadim.

Simota TSI Hava Filtre Kit (Acik Tip Kuru)

K&N TSI Hava Filtre Kit (Kapali Yagli Tip)

AEM Pipercross Universal (Bunun ne oldugunu bilemiyorum)

ve bir de AEM DRYFLOW var. Fakat DRYFLOW resmi olarak satan bir yer bulamadim. Distributorunun degistigi soyleniyor o yuzden ulkeye yeni filtre girisi olmamis deniyor.

Su yukaridaki filtrelerden hangisini onerirsiniz? Onceligim sesinin tatmin edici olmasi. Tabi gaza hafif dokundugumuzda da tuketimi delirtmesine de gerek yok. :)

Bu arada Ankara/Istanbul'da olup DRYFLOW satan varsa alabilirim.

Aem Dryflow öneririm powershop maslak satıyor bana göre en mantıklısı o hem kuru tip yağsız temizlemesi kolay hemde kalitesi kanıtlanmış bir ürün....

fıltre konusunda yeterınce konu var forumda,arama yaparsan cok fazla sey yazılıp cızıldıgını gorebılırsın.fıkır edınmende yardımcı olacaktır

Abi çok teşekkürler buldum AEM'i. DryFlow almaya karar verdim fakat kit ile normal yalın hava filtresinin farkını anlayamadım. Kitler 300'den başlıyor 1000'e kadar çıkıyor. DryFlow zaten sadece filtre. Bir de bu DryFlow'un farklı çapta versiyonları var. 1.4TSI 125BG için hangi çapta almalıyım?

ben kapalı kutu öneririm sıcak hava çekerse güç kaybedersin ben aracı aldığımda aem vardı söküp orjinal kutusunu taktım kutu içi flitre aldım

pipercross kullandım 1.6da,sanırım 1.4de de aynı sesi alırsın..şahsen tam istediğim gibi idi sesi

merhaba arkadaşım ben de 1 ay önce tsı aracıma aem dry flow filtre kitini powershoptan satın alıp montajladım şu an için memnunun forumdaki bazı arkadaşların özellikle can kurtbil beyin yardımıyla izolasyon da yaptım... eğer detaylı açıklama tartışma ve resim istersen ( antep usulü aem dryflow ) konusunu açmanı incelemeni tavsiye ederim.teşekkürler...

ben kapalı kutu öneririm sıcak hava çekerse güç kaybedersin ben aracı aldığımda aem vardı söküp orjinal kutusunu taktım kutu içi flitre aldım

suan yanlıs yapıyosun aldıgın fıltre muhtemel kn dır kutu ıcı.maf sensorunu kırletmekten baska bır sey yapmaz yagı ıle.Araban stock degıl normalden fazla bastıgın basınc ıcın aynı hava fıltresı sıstemını kullanman dogru yontem degıl.Aem ı gerı takıp ıyı ızolasyon yaparsan en ıyısını yapmıs olursun.Eger tampon ıcı yer varsa aem ın kıt ını alırsan fıltreyı daha da soguk alcak sekılde konumlandırmıs olursun.

Izolasyonun onemi nedir peki? Zira filtre cok fazla isi alisverisi yapacagi bir yere yakin da degil sadece sicak hava transferiyle mumkun.

Hazır konu varken bende bişey sormak istiyorum.. Hks mantar mı takıyım yoksa Aem mi ?

Geri
Üst Alt