Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi Şanzıman Yağı?

altıpatlar

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar,
volswagen şanzımanlı araçlarımıza uygun yağı araştırıyorum özellikle manuel 6 ileri tsı motorların şanzımanına
en uygun yağ marka ve vizkozite olarak hangisidir???...

yağ firmalarının nette yağ seçici linklerinden araştırmalarım sonucunda 75-90 vizkozitelerinde olduğunu gördüm..
ama daha da araştırdım özellikle markalarda mobilube 75-90 açıklamalarında vw onayı göremedim özellikle büyük vasıtalara daf volvo gibi araçlara uygunluğundan bahsediliyor.
shell in bir türlü bulamadım,
castrolu kalite olarak beğenmesemde onayı 75-90 da modelinde gördüm...

bazı sitelerde de 75-90 nın kalın olacağı soğuk günlerde zorlama yapacağından bahsediliyor ve 75-80 öneriliyor...
araştırıyorum...

merhaba arkadaşlar,
volswagen şanzımanlı araçlarımıza uygun yağı araştırıyorum özellikle manuel 6 ileri tsı motorların şanzımanına
en uygun yağ marka ve vizkozite olarak hangisidir???...

yağ firmalarının nette yağ seçici linklerinden araştırmalarım sonucunda 75-90 vizkozitelerinde olduğunu gördüm..
ama daha da araştırdım özellikle markalarda mobilube 75-90 açıklamalarında vw onayı göremedim özellikle büyük vasıtalara daf volvo gibi araçlara uygunluğundan bahsediliyor.
shell in bir türlü bulamadım,
castrolu kalite olarak beğenmesemde onayı 75-90 da modelinde gördüm...

bazı sitelerde de 75-90 nın kalın olacağı soğuk günlerde zorlama yapacağından bahsediliyor ve 75-80 öneriliyor...
araştırıyorum...

Konunun uzmanı Baba Dır [MENTION=4]kfy[/MENTION].. ama senin araç yeni değilmi daha şanzuman yağını değiştirmeye gerek varmı?

araç yeni de 2,5 yıllık 30 binde değiştirmeyi düşünüyorum başkan ya,
servis sanırım 60 bin aralık veriyor olsun ben yinede keyfi değiştireceğim...

Aracın Servisi Gelmeden Sırf titizlik sebebiyle serfis yapan adamlara hayranlık duyarım takdir ederim asıl o araçlar senin gibiler yüzünden sağlam kalıyor helal olsun :eek:key:

otomatik te şanzuman yağını değiştirirsen sorun yaşayabilirsin atf-3 veya dextron 3

Aracın Servisi Gelmeden Sırf titizlik sebebiyle serfis yapan adamlara hayranlık duyarım takdir ederim asıl o araçlar senin gibiler yüzünden sağlam kalıyor helal olsun :eek:key:
sağol başkan;
bizim ki biraz fazla oluyor ama bi nebze heves uğraş hobi diyelim,
gerçi aldığım günden beri garanti bile umursamadan servis yüzü görmedi ama servis kitapçıklarını kendim doldurarak ,aşırı titiz ve özenli bakım yaptırdım kamyon tamircisine her 5000 de yağ değişim ve kontrol gibi...
kitapçıkta ne yazdıysa daha erken değişim yaptım birazda atalarımdan tecrübe

Geri
Üst Alt