Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hamilton: 'Piquet dönebilir'

YCO

Kayıtlı Üye
Dünya şampiyonu Lewis Hamilton, Nelson Piquet'nin, 2008 Singapur GP skandalının aktörlerinden biri olmasına rağmen, F1'e dönmek için ikinci bir şans yakalayabileceğini söyledi.

2006'da GP2 serisindeki şampiyonluk mücadelesinde Piquet'yi mağlup eden Hamilton, "Nelson iyi bir sürücü, harika bir kariyere sahip, dolayısıyla kimbilir (belki de döner)" dedi.

Bu sabah Vodafone McLaren Mercedes Phone-In'de basına konuşan İngiliz pilot, "Elbette gelecekte kendisi için fırsatlar olacaktır. Onun için en iyisini diliyorum" ifadelerini kullandı.

Skandalın patlak vermesinden sonra Piquet'nin neler hissettiğini bilmediğini söyleyen Hamilton, eski Renault pilotunun geri dönmesini umduğunu da kaydetti. Hamilton, "Hala çok genç, tecrübeli ve bu olayların üzerinde durmayacaktır" dedi.

Bu sezon kazanmak için elinden geldiğince bastırmaya devam edeceğini söyleyen McLaren pilotu, "Bu benim karakterimin bir parçası. Ben böyleyim. Her zaman ne yaptıysam, özellikle bir rekabet sözkonusu olduğunda, içimde hep kazanma isteği vardır" diye konuştu.

Hamilton, "Dünya şampiyonu olamayabiliriz. Ancak sezonun geri kalanında yarış kazanabilir, pole pozisyonu elde edebilir ve en hızlı tur zamanlarına imza atabiliriz. Kazanmasanız bile, elinizden geleni yaptığınızı bilirsiniz. Bu da harika bir duygudur" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt