• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Hamilton: 'KERS'in avantajı 0.4 saniye'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


Lewis Hamilton İtalya Grand Prix'i sıralama turları için iyimser bir ruh hali içerisinde. Britanyalı pilot KERS'in kendisine 0.4 saniye avantaj sağladığını düşünüyor.

"Antrenman turları sonrasındaki durumumuzdan memnunum. Bu tip kendine özgü bir pistte aracın aerodinamik yapısının tam olarak doğr çalıştığından emin olmak istersiniz. Doğru ayarları bulabilmek çok zordur fakat bu sabahki seans gösterdi ki mühendislerimiz ihtiyacımız olan doğru değerlendirmeyi yapmışlar."

"KERS burada kesinlikle yardımcı olacak. Avantajın sırlama turlarında yaklaşık 0.4 saniye değerinde olmasını bekleyebiliriz bunun dışındaa paketi genel olarak ele alırsak olumlu gelişme kaydettik. Öğleden sonra ağır yakıt yüküyle pistte çıktım bu yüzden derecelerden çok fazla bir şey okuyamazsınız."

Hamilton'ın takım arkadaşı Heikki Kovalainen de takımın gösterdiği performanstan cesaretlendi. Fin pilot McLaren'in beklenenden daha iyi bir form sergilediğini iddia ediyor.

"Monza'da her zaman genel virajlardaki tutunmayla birlikte downforce dengesi sorunu ile yüzleşirsiniz ve bugün muhtemelen bizim tahminlerimizden daha iyi geçti. Geçen seneye göre virajlarda daha hızlıyız."

"KERS'in avantajı burada tur başına 0.4 saniye civarında bu nedenle düzlüklerle birlikte yavaş virajların çkışında gerçekten büyük yardımı olacak. Bizimle karşılaştırıldığında diğerleri daha fazla downforce'a sahip fakat biz de Mercedes Benz üretimi harika KERS'e sahibiz."

"Komik olan takımlar farklı teknik çözümler uyguladılar fakat tur zamanları hala birbirine çok yakın bu da Formula 1'in güzelliği."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Üst Alt