Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Halojen Ampul Hakkında..

neye h4 bro? Karar verdim zaten, xenon olacak :) Başka bir konu açmam gerekiyor mu xenon sormak için? Sanırım gerekiyor :)

Mert abinin daha önce xenon için açtığım konuda "kafamı bulandırması" :D ve xenon takılırsa servisin aracımı garantiye sokmaması nedeniyle yine halojen ampul arayışına döndüm.

**

1) Çeşitli hava muhalefetlerinde görüşüm fazla düşmemeli, kör olmamalıyım. Düşüncemi şöyle açıklayayım, şimdi normalde firmaların söyledikleri, ürünlerinin +%10, 30, 50, hatta 80 daha fazla aydınlatma ile daha iyi görüş sağladığı. Bunun karşımızdakini kör etmeden nasıl olduğunu tam olarak anlayamamakla beraber, hava muhalefetinin neden olacağı görüş mesafesindeki kısıtlama, bu +%10 - 80 lik kısımda kalarak görüşümü kısıtlamamalı; görüşüm standart halojen ampullerden daha az bir duruma gelmemeli.

yani kısaca, yağmur yağarken ampullerimin aydınlatması en kötü standart halojen ampuller kadar olmalı. İzmir o kadar da fazla yağışlı bir memleket değil :)

2) Biraz görsellik istiyorum, beyaza yakın olması tercih sebebi.

3) Ampul ömrü.. Sürekli ampul değiştirmek istemiyorum..

Ampullerin kısa ömürlü diye damga yemesinin sebebi okuduğum kadarıyla farları yaktıktan sonra marşa basılması. "Voltaj dalgalanması" ampulün ömründen yiyor, doğru mudur..?

Özetle, herkesin halojen ampullerden istediklerini ben de istiyorum :) :)

---

Araştırıp karar veremediğim modeller ise şunlar, kullananlardan daha net yorumlar alabilirim sanıyorum.

philips diamond vision 5000K

Philips crystal vision 4300k

Bosch Xenon Silver

Bemmmbeyaz yanmasına gerek yok, "göz kırpan" hafif bir beyazlık yeterli, ama ampul değiştirdiğime de değmeli, NightBreaker'a para vermem şu anda mesela.

Yeni öğrendim Bosch Xenon silver ampulleri, kullananlar memnun herhalde şimdilik..

MTEC ve Bosch Silver Xenon ampulleri kullananların yorumlarına ihtiyacım var ey ahali :)

Konuya hort dedirtelim :)

Aradan zaman geçti, deneyimler değişmiştir:

Arkadaşlar aracımın far ampulüne ihtiyacı var. Dalga geçiyor gibi geliyor, kimi zaman sağa çekip cidden yanıyor mu diye bakasım geliyor. Yükseklik ayarıyla alakalı değil maalesef...

Beyaz ampul istemiyorum, kullanan veya tanık olanlardan ömrü iyi olan, karşıdakinin gözünü almayacak ama iyi gösterecek far ampulü marka ve model tavsiyesi istiyorum... (Beyaz olmasa da olur dedik ama sarı olup da portakal gibi yananlardan da olmasın :D)

Kimse yazmamış, canınız sağolsun. Bugün takımı 38 TL' den Osram Night Breaker Plus sipariş ettim. 7 TL de kargo ücreti var... Otobir normal Night Breaker'a 45 istemişti, bu da kapak olur gari :)

Kimse yazmamış, canınız sağolsun. Bugün takımı 38 TL' den Osram Night Breaker Plus sipariş ettim. 7 TL de kargo ücreti var... Otobir normal Night Breaker'a 45 istemişti, bu da kapak olur gari :)

bende düşününyorum almayı..bu nightbreaker sarı yanıyor değil mi..ben beyaz istiyorum

bende düşününyorum almayı..bu nightbreaker sarı yanıyor değil mi..ben beyaz istiyorum

Soner hocam, sarı olmasını ben istedim, daha doğrusu sarımsı yanmasını. Beyaz ışık mercekli xenon olmadığı sürece yağmurda pek işe yaramıyor diyorlar. Sırf şekil olsun, bizde zaten yağmur olmuyor dersen sen bilirsin.

Soner hocam, sarı olmasını ben istedim, daha doğrusu sarımsı yanmasını. Beyaz ışık mercekli xenon olmadığı sürece yağmurda pek işe yaramıyor diyorlar. Sırf şekil olsun, bizde zaten yağmur olmuyor dersen sen bilirsin.

sinyalleri amerikan yapıp kısaları beyaz yapma düşüncem var ama dediğiniz gibi şekil olsun diye yapalım derken biryandanda görüş sıkıntılı olacak.

Geri
Üst Alt