Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hızlı manevrada direksiyon sertleşmesi

holy smoke

Kayıtlı Üye
Merhabalar Seat cı kardeşler;
2004 İbiza 1.4 signo 100hp, sorunumuz şöyle. Araba ile giderken hiç bir sıkıntı yok hız farketmiyor. Ama park çıkışlarında veya aracı park ederken hızlı direksiyon çevirmelerde aşırı sertleşme oluyor. Yavaş çevirirsem sıkıntı yok çevirme hızını ne kadar yükseltirsem o kadar sertleşiyor. Beni aydınlatırmısınız.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Sürtünmeyle alakalı ekstra olarak araç hızı arttıkça direksiyon sertliği azalır riskli bir durumda kolay tepki verebilmek için araç durduğu yerde sertleşmesi normal bir durum

Direksiyon pompanız eskimiş ve hızlı çevirmelere yetişemiyor olabilir.

Direksiyon pompasını servisten temin etmeye kalkarsanz biraz tuzlu olur.
Belki çıkmacılarda veya sanayide bulabilirsiniz.
Şikayetiniz dışında herhangi anormal kayış sürtme sesi gelmiyor degil mi?

Direksiyon pompasını servisten temin etmeye kalkarsanz biraz tuzlu olur.
Belki çıkmacılarda veya sanayide bulabilirsiniz.
Şikayetiniz dışında herhangi anormal kayış sürtme sesi gelmiyor degil mi?
Tık ses yok kayış ötmesi falan hiç yok tam sağ sol yapıyorum gene ses falan çıkmıyor birde kavşaklardan döndükten sonra direksiyonu çok yavaş topluyor sıklıkla ben dönderiyorum. Kardeşimin arabası honda direksiyonu çok yumuşak ve çok hızlı direksiyonu topluyordu

Japon arabaların direksiyonları Almanlara göre hep daha yumuşak ya da hep ben öyle denk geldim..
Ses olsaydı eğer direksiyon yağınız azalmış olabilir diyecektim ama o da yoksa benim aklıma sadece direksiyon pompası geliyor.
Zor topluyor da demişsiniz, bana kalırsa tüm oklar direksiyon pompasını işaret ediyor.

Tık ses yok kayış ötmesi falan hiç yok tam sağ sol yapıyorum gene ses falan çıkmıyor birde kavşaklardan döndükten sonra direksiyonu çok yavaş topluyor sıklıkla ben dönderiyorum. Kardeşimin arabası honda direksiyonu çok yumuşak ve çok hızlı direksiyonu topluyordu

Sorun pompayla alakalı değil gibi.komik olacak ama direksiyon yağına baktirdinmi.pompa arızalı olduğu zaman ince bir ses yapar,yapmazsa takırtı yapar.ama muhakkak belli eder kendini pompa.

Japon arabaların direksiyonları Almanlara göre hep daha yumuşak ya da hep ben öyle denk geldim..
Ses olsaydı eğer direksiyon yağınız azalmış olabilir diyecektim ama o da yoksa benim aklıma sadece direksiyon pompası geliyor.
Zor topluyor da demişsiniz, bana kalırsa tüm oklar direksiyon pompasını işaret ediyor.
Doğru tespit daha yumuşak,ama alman direksiyonlari daha güven veriyor sanki.

benim araç şuan serviste... önce dediğin gibi sadece dururken yapmaya başladı bi süre sonra bi baktım kaskatı olmuş.. direksiyon pompası sıkıntılı dedi usta bekliyorum bakalım ne tutacak...

Geri
Üst Alt