Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hız sabitleyici yakıttan tasarruf sağlıyormu..?

bu arada araba yeniyken merak etmiştim..
cruise acil durumlarda direkt devre dışı kalıyo mu diye..
ESP devreye bi şekilde girince bi müdahalede bulunur bulunmaz kapanıyo cruise..

Acil durum derken,ESP yok bende..frene dokununca zaten cruise devre dışı kalıyor...

yiğit sen neler yapıorsn arabanla yahu ani manevrada kapanıo falan :D

yiğit sen neler yapıorsn arabanla yahu ani manevrada kapanıo falan :D

Yunus'um özellikle arabada ince/doğru düşünülmüş şeyleri test etmeyi severim o da onlardan biriydi..bi de huyum daha vardır..orta hızlı virajlarda vs. kışın özellikle viraj içersinde araba ne zaman kopuyo diye test ederim..özellikle TEM'e çıktığım bi viraj var Kozyatağı Carrefour'un orda..o virajda test etmediğim hava yol lastik koşulu kalmadı..illa asfaltın durumu nası ne kadar kayıyo bakmam lazım.. :D :D

arabda bir gün şu yiğit bana zarar verio birde ben onu deneyim bakalm ne kadar sağlam durumda demesin :D

daha az yaktığı doğrudur arkadaşlar.
insan ayağına göre daha hassas bir hızlanma kullandığı için ve sürekli gaz ver gazdan çek olayı olmadığı için uzun yolda pedalla kullanıma göre tasarruf sağlamaktadır.

arkadaşlar ilginç bir şey anlatmak istiyorum. geçen gün passatı boya korumaya götürürken peder passatı ben leonu kullanıyordum. ikiside 1,4 TSİ motor. yolda biraz yookalayım nasılsa leon hafif geçerim dedim. demez olaydım :D peder 35 yıllık tecrübesi ile hem bir güzel geçti hemde vardığımızda özellikle yol bilgisayarına baktığımda yakıt ortalaması daha düşüktü. :)

nasıl olur dediğimde ise gaza ne kadar basman gerektiğini iyi ayarlaman gerekir dedi.

arkadaşlar ilginç bir şey anlatmak istiyorum. geçen gün passatı boya korumaya götürürken peder passatı ben leonu kullanıyordum. ikiside 1,4 TSİ motor. yolda biraz yookalayım nasılsa leon hafif geçerim dedim. demez olaydım :D peder 35 yıllık tecrübesi ile hem bir güzel geçti hemde vardığımızda özellikle yol bilgisayarına baktığımda yakıt ortalaması daha düşüktü. :)

nasıl olur dediğimde ise gaza ne kadar basman gerektiğini iyi ayarlaman gerekir dedi.

yahu senin neden ekonomi manyağı olduğun belli oldu.. :D :D
2 arabanın da motoru soğuk muydu..hangisi daha sıcaksa daha az yakar elbet..velakin 100-110 sabitlediğinde vs. ağır olan avantajlıdır biliyosun momentumu koruyabilme olayı..

babanda ki sadece 1.4 tsi değilmiş demekki.
+tecrübesi senin -kilolarından daha faydalı çıkmış :D

Geri
Üst Alt