Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hız Sabitleme Kullanımı

Arkadaşların yazdıklarına ilave olarak, yağmurlu havada, zemin kayganken (ıslak, karlı, stablize) hız sabitleyiciyi kullanmayın. Araç kaymaya başladığında hız kesmeniz gerekecekken, sabitleyici mevcut hızı korumak isteyecektir. Frene basarım diyebilirsiniz, ancak yolda hayatımızın saliselere bağlı olduğunu düşünürsek kötü yol koşullarında kullanmamak en garantisi.

bu arada konusu açılmışken silecek kolunun altında yuvarlak bir düğme var ona basınca göstergede 2. çıkıyor sanırım bu genel ortalamaları veriyor ,bununla alakalı bilgili arkadaşlar varmı mesela kaç kmdeki ortalamayı veriyor hiç sıfırlamassak , birde belli bir km limitine falan ayarlanıyor oradan

hatta iki tane servise sordum onu ne olduğunu bilemediler

bu arada konusu açılmışken silecek kolunun altında yuvarlak bir düğme var ona basınca göstergede 2. çıkıyor sanırım bu genel ortalamaları veriyor ,bununla alakalı bilgili arkadaşlar varmı mesela kaç kmdeki ortalamayı veriyor hiç sıfırlamassak , birde belli bir km limitine falan ayarlanıyor oradan

hatta iki tane servise sordum onu ne olduğunu bilemediler

Profil ayarlarınızdan aracınızın markasını seçermisiniz hangi araç için sorduğunuzu tam anlayamadım :)

Arkadaşlar 2013 Seat İbiza aracımda hız sabitleyiciyi daha evvel hiç kullanmadım, kısmetse uzun yola gideceğim, hız sabitleyiciyi nasıl kullanabilirim.
ben çok kullanıyom ama otomatikleşmiş araba kullanırken herhalde ki sorulunca hangi kolda olduğunu unutuyorum :)

Selamlar;

bayram tatili münasebeti ile istanbul - kocaeli - yalova - bursa - susurluk - savaştepe - soma - dikili - çandralı - dikili - ayvalık - burhaniye - edremit - akçay - altınoluk - küçükkuyu - çanakkale - tekirdağ (lapsekiden sonra şarköy sapağından girdim köy yollarından manzara eşliğinde tekirdağa ulaştım) - istanbul güzergahında 1200 km lik bir yolculuk gerçekleştirdim ve hız sabitleme çok işime yaradı, daha evvel hiç denememiştim, bursa çıkışısı susurluk arasında ilk kez denedim ve sonrasında elim hep set tuşundaydı :) allah icat edenden ve öğrenmeme yardımcı olan siz değerli dostlarımdan razı olsun.

2 depo benzin aldım 1200 km yol yaptım ve yol bilgisayarında halen 230 km menzil gösteriyor.

teşekkürler.

Son düzenleme:
Selamlar;

bayram tatili münasebeti ile istanbul - kocaeli - yalova - bursa - susurluk - savaştepe - soma - dikili - çandralı - dikili - ayvalık - burhaniye - edremit - akçay - altınoluk - küçükkuyu - çanakkale - tekirdağ - istanbul güzergahında 1200 km lik bir yolculuk gerçekleştirdim ve hız sabitleme çok işime yaradı, daha evvel hiç denememiştim, bursa çıkışısı susurluk arasında ilk kez denedim ve sonrasında elim hep set tuşundaydı :) allah icat edenden ve öğrenmeme yardımcı olan siz değerli dostlarımdan razı olsun.

2 depo benzin aldım 1200 km yol yaptım ve yol bilgisayarında halen 230 km menzil gösteriyor.

teşekkürler.
bu güzergahta ortalama km ve ortalama yakıt litre olarak ne görünüyor ?

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
Onlara hiç bakmadım, Türk usülü parmak hesabı ortaya çıkan sonuç :) 430 TL benzin aldım - 1200 km yol yaptım, bilgisayarda halen 230 km civarı menzil gösteriyor :)

@muratgunay :) silecek kolunun altında ufak bir düğme var oradan genel ortalamalara bakabilirsiniz litre olarak falan 1200 km gittiğinden dolayı net olarak verir ,kullanımı da şöyle genel dış ısı anlık tüketim vesaire yi değiiştirdiğiniz yere basıp alt silecek kolunun altındaki düğmeden basınca göstergede küçük 2 diye bir şey çıkar onlar genel ortalamalardır , şu an ise 3-4 saat sonra tüketim sıfırlanıyor bildiğiniz gibi ama oradan net bir şekilde bakabilirisiniz dediğim yerden :)

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
Geri
Üst Alt